Viki Gabor z Nowej Huty wygrała konkurs Eurowizja Junior

12-latka zdobyła uznania profesjonalnego jury jak i publiczności, która głosowała w konkursie. To drugie z rzędu zwycięstwo Polski w tym konkursie.

 

 

Reprezentantka Polski wystąpiła w żółtym stroju pokrytym odłamkami lustra. 12-letnia Wiktoria, która na co dzień mieszka na os. Bohaterów Września wykonała w Gliwicach piosenkę „Superhero”, którą napisali dla niej jej starsi koledzy po fachu – Patryk Kumór i Lanberry oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek.

 

Eurowizja Junior odbywa się w Polsce, ponieważ podczas ubiegłorocznego finału tego konkursu w Mińsku na Białorusi wygrała reprezentantka Polski – Roksana Węgiel z piosenką „Anyone I Want To Be”. Początkowo planowano, że finał konkursu odbędzie się w Krakowie, ale ostatecznie imprezę zorganizowano w Gliwicach.– Jestem Romką, muzyka była zawsze w naszym domu. Kiedyś zaczęłam nagrywać jak śpiewam na komórkę. Zobaczył to moja mama, i powiedziała, że ładnie mi to wychodzi – mówi o początkach przygody z muzyką 12-letnia Viki Gabor.

 

My przypominamy film na kanale PasjonaciTv, którego bohaterką jest Viki.

 

Romska uroda, skromna osobowość i głos tak silny, że może nim rozbijać szklanki – tak w skrócie można opisać 12-letnią Wiktorię Gabor. Ta uczestniczka jest obywatelką świata – urodziła się w Niemczech, wychowywała w Wielkiej Brytanii, a jakiś czas temu zamieszkała z rodziną w Polsce, w Nowej Hucie.

 

Muzyka gra w jej duszy od zawsze. Młodziutka Wiktoria talent – jak sama mówi – odziedziczyła po rodzicach, którzy są pochodzenia romskiego. Podobno wdała się w tatę, który tak jak ona lubi nowoczesne brzmienia.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane