Uwaga na oszustów wykorzystujących zagrożenie koronawirusem

Policjanci przestrzegają przed osobami, które oferują w sieci sprzedaż środków mających zwalczyć wirusa. Problem dotyczy nieuczciwych sprzedawców, a także podszywania się m.in. pod Służby Sanitarne i Ministerstwo Zdrowia.

Odnotowano już przypadki nieuczciwych ofert i rozpowszechniania nieprawdziwych informacji dotyczących ewentualnych metod leczenia tego wirusa. Zwłaszcza osoby starsze, szczególnie narażone na działania oszustów, proszone są o zachowanie czujności.

 

– Nie dajmy się zwieść, nie kupujmy cudownych środków, mających nas rzekomo uchronić, przed zachorowaniem na koronawirusa czy nagle uzdrowić. Nie wpuszczajmy też takich osób do swoich domów i o każdym tego typu przypadku informujmy policję – apelują służby.Przypominamy, że aktualne pozostają zalecenia, zgodnie z którymi osoby podejrzewające zakażenie koronawirusem samodzielnie kontaktują się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, zgłaszają do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego, gdzie zostanie określony dalszy tryb postępowania medycznego.

 

Informacji na temat wirusa należy szukać tylko na sprawdzonych i oficjalnych stronach internetowych Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego, Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH, Światowej Organizacji Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane