Ujastek ma już 200 honorowych dawczyń Banku Mleka

W poniedziałek do Banku Mleka działającego przy Szpitalu UJASTEK zrekrutowano 200 Honorową Dawczynię - Panią Małgorzatę Kwiecińską (na zdjęciu w środku). Od maja 2016 r. z mleka kobiecego skorzystało ponad 750 małych pacjentów.

Bank Mleka Kobiecego przyjął od wszystkich Honorowych Dawczyń łącznie aż 1 271 100 mililitrów mleka kobiecego. Za każdym mililitrem mleka kryje się wyjątkowa historia – historia Honorowej Dawczyni, historia wcześniaka, który był lub jest obecnie karmiony mlekiem z Banku Mleka.

 

„Drogie mamy, gorąco zachęcamy, karmcie swoje dzieci i przekazujcie nam swoje nadwyżki mleka. To dzięki wam Bank Mleka Kobiecego może istnieć i to dzięki wam zwiększamy szanse na to, że nasi najmłodsi podopieczni będą mogli być karmieni tym, co najcenniejsze – mlekiem kobiecym, będą dzięki temu zdrowo się rozwijać, mniej chorować, dając radość i szczęście swoim rodzicom” – czytamy na Facebooku szpitala.Proces rekrutacji Dawczyni obejmuje kilka kroków:

 

1 etap – rozmowa telefoniczna z koordynatorem Banku dotycząca stanu zdrowia, chorób przewlekłych, farmakoterapii i charakterystyki laktacji potencjalnej Honorowej Dawczyni Mleka

 

2 etap – rozmowa rekrutacyjna z kobietą karmiącą w Banku Mleka. W ramach rekrutacji prowadzony jest podstawowy wywiad medyczny, dietetyczny i laktacyjny oraz pobierane są próbki krwi i mleka do badań. Koordynator Banku Mleka wyjaśnia zasady współpracy i prawidłowego postępowania z mlekiem.

 

(Wszystkie etapy można przejść podczas jednego spotkania w Banku Mleka.) – 1 etap telefoniczny (rekrutacja wstępna) 2 etap stacjonarny (rekrutacja właściwa i badania) Wszystkie konsultacje medyczne oraz badania krwi i mleka wykonywane są bezpłatnie dla Honorowych Dawczyń Mleka.

 

Jakie badania są wykonywane?

 

  • badanie krwi: HIV/AIDS, CMV, WZW C i B, WR;
  • badanie mleka: mikrobiologia.

Po przejściu przez wszystkie etapy oraz po uzyskaniu prawidłowych wyników badań krwi i mleka, kobieta może zostać oficjalnie Honorową Dawczynią Mleka.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *