Starsza pani zasłabła na chodniku na os. Szkolnym. Policjanci udzielili jej pomocy

We wtorek ok. godz. 13 w rejonie os. Szkolnego (nieumundurowani) policjanci z komisariatu na os. Zgody, wracając do jednostki, zauważyli starszą kobietę, leżącą na chodniku. Funkcjonariusze zatrzymali radiowóz i pobiegli sprawdzić, co się stało.

Okazało się, że 82-latka w drodze na pocztę zasłabła i upadła. W efekcie upadku doznała urazu głowy oraz potłuczeń. Policjant i policjantka udzielili kobiecie pierwszej pomocy przedmedycznej, powiadamiając jednocześnie pogotowie ratunkowe, a następnie pomogli wstać poszkodowanej. Po chwili starsza pani została przekazana  ratownikom z pogotowia ratunkowego.A dziś na skrzynkę policji wpłynął do email od mężczyzny, który przebywał na kwarantannie domowej i obserwował to zdarzenie z okna, jak również przesłał nam kilka zdjęć. A poniżej treść tej elektronicznej korespondencji:

 

„Przebywam na obowiązkowej kwarantannie po powrocie do kraju, i bardzo często oglądam świat z okna mieszkania. W dniu wczorajszym zobaczyłem jak starsza Pani zasłabła na chodniku, jakiś Pan z dzieckiem udzielał jej pomocy. Wasi policjanci przejeżdżając obok tego zdarzenia, bez chwili namysłu zatrzymali samochód i pobiegli pomóc starszej Pani. Chciałem tym Państwu podziękować, ich zachowanie było wzorowe. Możecie być dumni, że macie takich policjantów w swoich szeregach. Brawo dla tych Państwa z VIII komisariatu na Os.Zgody.

 

Pozdrawiam 

Grzegorz”
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane