Sromotna porażka Hutnika w Lublinie. Czy drużyna odbije się od dna?

Dziesiątej w sezonie porażki doznali hutnicy w Lublinie. Była to zarazem piąta kolejna przegrana zespołu prowadzonego przez Leszka Janiczaka. Motor był zespołem lepszym pod każdym względem i zwyciężył bezdyskusyjnie.

Gospodarze od początku przystąpili do ataków. W pierwszej bezbramkowej połowie w słupek trafił Kamil Kumoch, Dawid Smug obronił groźne strzały Daniela Świderskiego i właśnie Kumocha, a raz wyręczył go Mateusz Zając, blokując uderzenie przeciwnika. Taktyka hutników nie była zbyt wyszukana. Cofnięcie się na własną połowę oraz czyhanie na kontry i błędy lublinian. Te ostatnie się zdarzały, ale w pierwszej połowie hutnicy mieli tylko jedną szansę do zdobycia bramki. Płaski strzał Mateusza Ozimka nie sprawił większych kłopotów Sebastianowi Madejskiemu.

Dwie minuty po pauzie w pole karne Hutnika zdecydowanie wkroczył Tomasz Swędrowski i oddał silny strzał. Piłki, nim wpadła do bramki, dotknął jeszcze interweniujący Zając, myląc Smuga. Hutnicy strat nie odrobili. Do końca meczu nie oddali nawet celnego strzału na bramkę rywala. Kilka razy zapędzili się w pole karne, ale Dawid Linca i Krzysztof Świątek byli skutecznie blokowani. Także po szablonowych wrzutkach z rzutów wolnych bynajmniej nie bito na alarm na przedpolu Madejskiego. W ofensywie zabrakło poważnych atutów, lecz niestety nie ustrzeżono się kolejnych pomyłek w obronie. Po jednej z nich piłkę w polu karnym otrzymał Świderski i pewnym uderzeniem podwyższył na 2-0. Wynik ustalił ten sam napastnik, spokojnie dobijając futbolówkę po odbitym przez Smuga uderzeniu Marcina Michoty. Smutnym podsumowaniem kiepskiego występu Hutnika było pudło z kilku metrów do pustej bramki w wykonaniu Ozimka.

Przed zespołem z Nowej Huty jeszcze cztery jesienne gry. Najbliższa w sobotę z Bytovią. Czy Hutnik jest w stanie odbić się od dna? Wypada wierzyć, że tak.