Skradziono nowe lampy z Parku na os. Złotego Wieku

Kilka dni temu informowaliśmy o umieszczeniu nowoczesnych latarni w Parku na os. Złotego Wieku w pobliżu fortu. Mieszkańcy i radni latami walczyli o oświetlenie, gdy w końcu się udało zaledwie po kilkunastu dniach lampy padły ofiarą złodziei.

Zdj. ZWiT

Jak poinformował serwis ZWiT, na podstawie zdjęć wykonanych przez jednego z mieszkańców pobliskiego osiedla, łatwo zauważyć że złodzieje musieli mieć dużo czasu i nie byli przez nikogo niepokojeni. Najpierw odkręcili śruby mocujące słup latarni, a po jego położeniu na ziemi odkręcili wszystkie oprawy oświetleniowe razem z żarówkami.

 

To jednak nie wszystko, wiele wskazuje na to, że sprawcy rozłożyli sobie kradzież „na raty”.  Pobliskie latarnie w parku mają już poluzowane śruby imbusowe, co stanowi doskonałe przygotowanie do kolejnych szybkich kradzieży, najpewniej pod osłoną nocy.

 

Sprawą zajmuje się policja, wartość skradzionych lamp szacuje się na ok 20 000 zł. Mieszkańcy Mistrzejowic zastanawiają się w jaki sposób przeciwdziałać podobnym aktom wandalizmu na terenie parku w przyszłości.

 

– Monitoring to tylko jedna z możliwości. Kamera sama złodzieja nie złapie. Musi być operator który wezwie patrol. Istnieje coś takiego jak układ antysabotażowy. Rozwiązanie znane i stosowane np. w systemach alarmowych (SSWiN). – informuje Sebastian Kolemba, właściciel facebookowej strony ZWiT. 

 

– Mieszkańcy proponowali też zaspawanie śrub. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Trzeba po prostu wybrać takie które będzie optymalne dla danej sytuacji – dodaje.

 

Info: ZWiT – mieszkańcy Złotego Wieku i Tysiąclecia Zdj. Pan Piotr

 
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane