PZU Cracovia Maraton przebiegnie ulicami Nowej Huty

28 kwietnia odbędzie się 18 edycja największej imprezy biegowej. Dobiegając do 20 kilometra maratończycy przemierzać będą okolice Czyżyn by w końcu przebiec trasą po najstarszych nowohuckich osiedlach.

PZU Cracovia Maraton zaliczany jest do Korony Maratonów Polskich. Po raz kolejny, start i meta usytuowane będą na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu. Ubiegłoroczny, 17. PZU Cracovia Maraton ukończyła rekordowa liczba 5630 biegaczy z 5848, którzy wystartowali.

 

Trasę biegu można zobaczyć tutaj

 

 

Na podstawie numeru startowego uczestnicy mogą korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej w dniach 25-28.04.

 

Podczas maratonu (w godz. od 7.30 do 16.00) przewidywane są duże utrudnienia w ruchu samochodów i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na trasie biegu. Swoje trasy zmieni wiele linii autobusowych i tramwajowych.
Ruszyły zapisy na dziecięcą imprezę sportową Kids Run w Czyżynach

W ramach imprezy odbędzie się 20 biegów z podziałem na starty chłopców i dziewczynki. Zgodnie z harmonogramem najpierw wystartują chłopcy, a następnie po ok. 5 minutach dziewczynki. Podany czas dotyczy startu chłopców. Bezpośrednio przed biegiem odbędą się rozgrzewki. Zawody są otwarte dla dzieci począwszy od 1 aż do 13 roku życia. Najmłodsze dzieciaki pokonają dystans […]

0 komentarzy

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane