Przywłaszczył land rovera, grozi mu więzienie

Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności za przywłaszczenie samochodu wartego 160 tys. złW kwietniu br. do dyżurnego ósmego komisariatu na os. Na Zgody zgłosił się właściciel Land Rover Evoque, który złożył zawiadomienie dotyczące przywłaszczenia tego pojazdu . Pokrzywdzony nowohucianin oznajmił, że kilka miesięcy wcześniej, odpłatnie wynajął terenowy samochód znajomemu.

 

Po pewnym czasie mężczyzna przestał jednak wywiązywać się z warunków zawartej umowy, co skutkowało jej wypowiedzeniem. Pokrzywdzony zażądał natychmiastowego zwrotu swej własności. Wówczas sprawca stwierdził, że auto oddał innej osobie, która teraz winna regulować należności za najem. Jednocześnie nie podał danych aktualnego użytkownika suv-a.

 

Sprawą niezwłocznie zajęli się kryminalni. Intensywne czynności operacyjne doprowadziły do błyskawicznego ustalenia zarówno osoby, która dysponowała samochodem, jak również miejsca, gdzie zaparkowany był pojazd. Terenówka została odzyskana w Podgórzu. Jak ustalono, 26-letni sprawca przekazał suv-a jako zastaw swojemu wierzycielowi, a ten nie podejrzewając, że został oszukany, zamierzał go użytkować do czasu zwrotu długu. „Biznesmen” został zatrzymany kilka dni temu w Krakowie, bezpośrednio po tym, jak wrócił z Pomorza.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane