Ulicą Kantorowicką płynie rzeka. Woda zalewa Żłobek na osiedlu Willowym

Ul. Kantorowicka jest nieprzejezdna w związku z opadami deszczu. Policjanci pilotują ciężarówki dowożące worki z piaskiem. Strażacy interweniują też w żłobku na os. Willowym. Dzieci są bezpieczne.

Od kilku dni w mieście intensywnie pada deszcz. Miasto posiada dobrze wyposażony magazyn przeciwpowodziowy, który znajduje się pod opieką Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Od wczoraj z jego zasobów korzystają służby miejskie, m.in. wydawane są worki z piaskiem.

 

Przypominamy, że synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłosili ostrzeżenie drugiego stopnia w sprawie możliwych opadów deszczu i burz. Obowiązuje ono dziś do godz. 18.00.


Meteorolodzy prognozują wystąpienie opadów deszczu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana suma opadów to od 50 do 90 mm. Ulewom mogą towarzyszyć burze z porywami wiatru do 70 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk określono na 85 proc.

 

Według drugiego, pomarańczowego stopnia ostrzeżenia meteorologicznego „przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.”

 

Dziś w trakcie dnia termometry wskażą maksymalnie 14 st. C. Przewidywana temperatura w nocy to 10 st. C.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane