Po świętach ruszą prace torowe na rondzie Piastowskim

Od 14 do 24 kwietnia na rondzie Piastowskim realizowane będą prace serwisowe związane z wymianą elementów torowiska tramwajowego – informuje Zarząd Dróg Miasta Krakowa. W tym czasie zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej.

W ramach prac na rondzie Piastowskim wymienione zostaną zwrotnice i krzyżownice. – Dodatkowo wykorzystamy wyłączoną komunikację tramwajową do os. Piastów i Mistrzejowic, i wymienimy zwrotnicę na pętli Mistrzejowice – mówi Marcin Hanczakowski, dyrektor ZDMK.

Szczegóły dotyczące zmian w komunikacji miejskiej – pojawią się w komunikacie Zarządu Transportu Publicznego. Poinformujemy o nich wkrótce.

 Obecnie intensywne prace serwisowe są prowadzone na odcinku od ronda Kocmyrzowskiego do ronda Piastowskiego – pracuje tam podbijarka. W następnym tygodniu powinny zakończyć się roboty związane z uzupełnieniem tłucznia oraz wymianą nawierzchni stalowej i asfaltowej na rondzie Hipokratesa.

 

ZDMK wykorzystuje również zamknięcie torowiska tramwajowego na al. Andersa i przygotować fundamenty pod wymianę słupów trakcyjnych, których montaż wraz z nowym osprzętem, przewodem jezdnym i liną nośną zostanie wykonany po przywróceniu komunikacji tramwajowej, podczas nocnych przerw w jej funkcjonowaniu.

 

Prace serwisowe pochłoną ponad 3 mln zł.

Źródło: krakow.pl

Fot: ZDMK
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane