Nowohuckie zieleńce znów będą otwarte. Korzystajmy z nich rozsądnie

Park Tysiąclecia, Lasek Mogilski, Zalew Nowohucki - m.in. te zielone miejsca od poniedziałku zostaną ponownie otwarte dla mieszkańców. Od 20 kwietnia tereny zielone: parki i lasy, zostaną otwarte dla mieszkańców, przy zachowaniu dotychczasowych środków ostrożności.

Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu odstępu od innych ludzi, stosowaniu maseczek, niegromadzeniu się w zbiorowiskach. Wciąż należy pamiętać, że tzw. nowa normalność nie oznacza zachęty do masowych wycieczek do lasów i parków. Apelujemy o rozwagę w tej sprawie. Korzystanie z placów zabaw wciąż będzie niemożliwe.Władze miasta mając na uwadze troskę o naszych najbliższych, tak, jak do tej pory, nieustannie apelują o maksymalne zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa, także po wprowadzeniu pierwszego etapu znoszenia ograniczeń związanych ze stanem epidemii.

 

Przypomnijmy: na mocy poprzednich rozporządzeń rządu, w związku z wprowadzaniem ograniczeń sanitarnych, mających zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, Zarząd Zieleni Miejskiej zamknął wszystkie parki na terenie Krakowa. Wcześniej zdecydował o zamknięciu wszystkich placów zabaw, siłowni oraz boisk na terenach zielonych.

 

Źródło: krakow.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane