Nowe kąpielisko w Przylasku Rusieckim już prawie gotowe [ZDJĘCIA]

Najbardziej atrakcyjnie wyglądają pomosty, które wiją się wzdłuż brzegu zalewu. W stanie surowym stoją już dwa budynki, a na miejscu jest już piasek pod przyszłą plażę. Kąpielisko powinno być gotowe na najbliższy sezon letni.

To właśnie kąpielisko w Przylasku Rusieckim jest pierwszym widocznym efektem realizacji strategicznego dla miasta projektu Nowa Huta Przyszłości . W 2019 roku została podpisana umowa z firmą, która wykonała dokumentację projektową i buduje kąpielisko. Budowa ruszyła na wiosnę ubiegłego roku, kąpielisko będzie udostępnione mieszkańcom i turystom prawdopodobnie latem tego roku.Będzie to nie tylko kąpielisko z plażą. Przewidziano boiska do piłki plażowej, place zabaw, sanitariaty, przebieralnie, stoły, leżaki. W ramach inwestycji promenada dla pieszych, miejsca parkingowe dla samochodów, stojaki na rowery, pomosty wędkarskie, cumownicze i widokowe. Będzie tu można wypożyczyć kajaki, łódki, rowery wodne.

 

Wartość tej inwestycji to 9,5 mln zł, z tego 5,2 mln zł to unijna dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 
Polecane Video

Komentarze

Jerzy 22.03.21, 14:08:10

Czy będzie można pływać swoim sprzętem, żaglówką czy pontonem z silnikiem elektrycznym?

Kasia 22.03.21, 20:35:37

Czy można będzie zabierać psa?
Ile zapłacimy za wstęp?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane