Muzeum Inżynierii Miejskiej oraz Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida nagrodzone Złotym Słonecznikiem

W Krakowie konkurs zorganizowano już po raz dziewiąty. Gala wręczenia nagród odbyła się w Muzeum Lotnictwa Polskiego.

Konkurs organizuje serwis czasdzieci.pl. Celem plebiscytu jest docenienie wysiłku i pomysłowości organizatorów wydarzeń kierowanych do dzieci. Najważniejsze kryteria oceny to: ogólne podejście prowadzącego do najmłodszych, dostosowanie oferty do potrzeb rozwojowych dziecka, atrakcyjność inicjatywy oceniana w odniesieniu do zaangażowania emocjonalnego dziecka. Organizatorzy wydarzeń i zajęć dla dzieci rywalizują w sześciu kategoriach: język, logika, sztuki wizualne, ruch, muzyka i przyroda. Najlepszym inicjatywom przyznawane są statuetki Złotego Słonecznika, Nagroda Rodziców, a także wyróżnienie jury.

 

W kategorii „logika” pierwsze miejsce, a więc złotą statuetkę, zdobyło Muzeum Inżynierii Miejskiej, docenione za warsztaty dla rodzin w Ogrodzie Doświadczeń. Za tę inicjatywę otrzymało również Nagrodę Rodziców.W kategorii „przyroda” pierwsze miejsce przypadło Ośrodkowi Kultury im. Cypriana Kamila Norwida – za cykl spacerów przyrodniczych po Łąkach Nowohuckich. Połacie tych łąk zajmują ponad 57 ha i są ważnym elementem krajobrazu dzielnicy. Podczas wycieczek z botanikiem można było poznać historie występujących na łąkach gatunków roślin, ptaków, gadów i motyli.

 

W kategorii „język” doceniono Muzeum Armii Krajowej – za konkurs literacki „Zwycięski Orle Nasz Leć – wskaż nam, czym jest wolność” muzeum otrzymało Nagrodę Rodziców.

 

W niezwykle bogatej ofercie propozycji dla dzieci w Krakowie łatwo się pogubić. Plebiscyt jest odpowiedzią na pytania rodziców, które z inicjatyw są najbardziej godne polecenia. Dzięki przyznanym nominacjom i nagrodom można znaleźć propozycje rekomendowane zarówno przez rodziców, jak i przez jury złożone z ekspertów z zakresu rozwoju i wychowania dzieci.

 

Zdj. czasdzieci.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane