Miały być dwa outlety odzieżowe, będzie jeden w Czyżynach [WIZUALIZACJE]

Zamiast planowanych dwóch konkurencyjnych outletów w Krakowie powstanie jeden - Designer Outlet Kraków przy ul. Nowohuckiej, realizowany przez krakowskiego dewelopera KG Group. Termin otwarcia zaplanowano na początek 2022 roku.

W dotychczasowych planach w stolicy Małopolski miały powstać dwa konkurencyjne centra outletowe – realizowane przez firmę Peakside Capital Fashion Outlet Kraków w dawnym centrum handlowym Plaza oraz projekt KG Group – Cracovia Outlet przy ul. Nowohuckiej. Ostatecznie po porozumieniu zawartym między inwestorami powstanie tylko centrum realizowane przez KG Group.

 

– Doszliśmy do wniosku, że w Krakowie jest miejsce tylko dla jednego centrum outletowego z kategorii fashion & lifestyle i należy podjąć decyzję o wyborze najlepszej lokalizacji – tłumaczy Stefan Aumann, dyrektor zarządzający Peakside Capital.

 

– Konkurencja na rynku centrów handlowych i wyprzedażowych w Polsce jest naprawdę bardzo duża. Wychodząc z tego założenia, uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie realizacja przez nasze spółki jednego centrum outletowego w Krakowie. Chcemy wykorzystać know-how i doświadczenie obydwu firm – dodaje Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.Krakowski deweloper zdecydował się na zmianę dotychczasowej nazwy obiektu z Cracovia Outlet na Designer Outlet Kraków. Tym samym obiekt dołączy do sieci Designer Outlet, którą zarządza ROS Retail Outlet Shopping. Centra Designer Outlet funkcjonują w Niemczech, na Węgrzech, w Chorwacji, Portugalii, a także w Polsce – w Warszawie, Gdańsku i Sosnowcu.

 

– Koncepcja naszego centrum outlet w Krakowie została dobrze przemyślana i przygotowana w najmniejszych szczegółach, dzięki czemu udało nam się już przekonać wielu najemców o uznanej pozycji rynkowej do wynajęcia w nim powierzchni. Nowa nazwa Designer Outlet Kraków umacnia pozycję rynkową – wskazuje prezes KG Group.

 

Designer Outlet Kraków będzie miało łączną powierzchnię ok. 20 tys. mkw., na której zlokalizowanych zostanie 120 sklepów oferujących głównie produkty marek modowych, sportowych oraz znanych projektantów. Centrum zostanie uzupełnione o ofertę detaliczną i rozrywkową, która powstanie na powierzchni 60 tys. mkw.

 

W ramach kompleksu handlowego znajdą się dwa parki handlowe Atut ze zróżnicowaną ofertą spożywczą, produktami z kategorii wyposażenia wnętrz oraz rozbudowaną strefą rozrywkową. Oprócz tego powstanie jeden z największych klubów fitness w Polsce – My Fitness Place. Głównymi atutami Cracovia Outlet będzie możliwość szybkiego dojazdu z centrum Krakowa, bliskość autostrady A4 i łatwość dojazdu komunikacją miejską. Budowa centrum rozpocznie się wkrótce, a otwarcie planowane jest na początek 2022 r.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane