Kino samochodowe na parkingu przed Tauron Areną w Czyżynach

AURON Arena Kraków i kino samochodowe Rozrywka zapraszają na 6 urodziny Areny, które potrwają od piątku, 5 czerwca do niedzieli, 7 czerwca. W nadchodzący weekend dorośli i dzieci będą mogli skorzystać z pokazów specjalnych filmów na parkingu przed obiektem. Koszt to 45 zł za samochód.

Repertuar przygotowany został we współpracy z Kinem pod Baranami, w sam raz na czerwcowy wypoczynek. Dla najmłodszych takie hity jak „Gang zwierzaków”, „Praziomek”, „Był sobie pies”, „Asteriks i Obeliks: Tajemnica magicznego wywaru”. Dla starszych widzów oskarowy „Parasite” i wyśmienite „Niedobrani”, „I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!”, „Jak zostałem Gangsterem – Prawdziwa Historia”, „Na noże”, „Podły, okrutny, zły”.

 

Kino samochodowe Rozrywka, które na co dzień znajduje się na terenie industrialnym przy ul. Rozrywka 1, wyjątkowo z okazji urodzin TAURON Areny Kraków przeniesie się na parking zewnętrzny przed obiektem, do którego wjazd będzie od strony ul. Lema. Filmy wyświetlane będą na ekranie ledowym o wymiarach 5m x 10m,  dzięki czemu jakość obrazu będzie odpowiednia zarówno po zmierzchu, jak i w dzień. Dźwięk transmitowany będzie przez radia samochodowe.

Pomysł na kino samochodowe powstał zarówno z bieżącej potrzeby, jak i z fascynacji kinem. Było to miejsca, gdzie jeździło się przede wszystkim w celach towarzyskich, a dopiero w dalszej kolejności na film. Drive-iny kojarzymy z grupowymi wypadami młodzieży lub randkami, ale korzystały z nich całe rodziny z dziećmi, co rozwiązywało problem konieczności pozostawienia dzieci w domu.

 

Pierwszy pokaz pod chmurką był zrealizowany w USA w 1933 roku. Pierwsze kino stworzył Richard Hollingshead w Camden, New Jersey. Działający tam „Automobile Movie Theatre” miał powierzchnię ok. 162 hektarów, co dawało 500 miejsc dla aut. Cena biletu wówczas kosztowała 25 centów.

 

Okres świetności i największej popularności tych kin przypadł na lata pięćdziesiąte i sześćdziesiąte. Obecnie w Stanach Zjednoczonych pozostało około 400 kin drive-in. Kolejne 100 istnieje głównie w Kanadzie, Australii i Chinach.

 

W Polsce pierwsze autokino powstało dopiero w 1994 r. w Warszawie na terenie giełdy na Żeraniu, a jego otwarcie uświetnił przedpremierowy pokaz „Czterech wesel i pogrzebu”. Na widzów czekało 300 miejsc parkingowych, cena pojedynczego biletu wynosiła 35 tysięcy starych złotych (po denominacji – 3,50 zł).

Szczegółowy program znajdziemy na www.kinorozrywka.pl.

Źródło i fot: krakow.pl

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane