Kąpielisko w Przylasku Rusieckim w końcu otwarte!

W uroczystości otwarcia uczestniczył prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i wicemarszałek małopolski Tomasz Urynowicz. Tłumy mieszkańców korzystając z upalnej pogody ochoczo korzystali z kąpieli zachwalając nowo powstały obiekt.

Kąpielisko w Przylasku Rusieckim to jedna z inwestycji projektu Nowa Huta Przyszłości, który w najbliższych latach ma zmienić wschodnia cześć miasta w idealne miejsce nie tylko do rekreacji, ale i inwestycji.

 

Nowo otwarty obszar przeznaczony do wypoczynku to około 26 hektarów, z czego prawie 19 to powierzchnia strzeżonego kąpieliska. Przy brzegu znajdują się pomosty; niektóre służą do spacerów, inne do obsługi łódek i kajaków. Są boiska do piłki plażowej, plac zabaw i parking (płatny stworzony przez operatora zbiornika oraz mniejszy, ale bezpłatny i czynny cały rok)
Prezydent Jacek Majchrowski podczas uroczystości otwarcia zapewnił mieszkańców, że kąpielisko jest przebadane pod kątem bakteriologicznym.  Artur Paszko, prezes spółki Nowa Huta Przyszłości potwierdził, że z dokumentacji jasno wynika, ze zbiornik jest bezpieczny. – Żyją tutaj raki, które jak wiadomo nie są w stanie żyć w wodzie skażonej czy brudnej.

 

Przylasek Rusiecki to dobrze znane miejsce nowohucian szukających ochłody w upalne dni. Wcześniej jednak, była tu tylko plaża, bez toalet i przebieralni. Nie było też zaplecza dla sprzętu wodnego i takiej przestrzeni do spacerów. W kolejnych latach, dzięki dobrej współpracy miasta ze spółką PKP Polskie Linie Kolejowe SA, ma tu powstać również przystanek kolejowy.

 

Fot. Stanisław Moryc
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *