Inauguracja sezonu na Suchych Stawach. Mecz Hutnik-Podlasie

W sobotę 16 marca o godzinie 15:30 na Suchych Stawach lider rozgrywek III ligi grupy IV Hutnik podejmie w spotkaniu 19. kolejki Podlasie Biała Podlaska.

Będzie to druga konfrontacja pomiędzy tymi zespołami. Pierwsza miała miejsce 15 sierpnia ub. roku i zakończyła się sukcesem hutników, którzy wygrali 4-1. Na poczatku tamtego spotkania gol Patryka Czułowskiego dał prowadzenie Biało-Zielonym. W 24. minucie Dariusz Gawęcki uderzeniem głową doprowadził do remisu. W 63. minucie po dwóch żółtych kartkach boisko musiał opuścić kapitan gospodarzy Paweł Komar. Dwie minuty później Krzysztof Świątek dał prowadzenie Hutnikowi. W 80. minucie Gawęcki podwyższył na 3-1, a w ostatniej akcji meczu kapitan Hutnika pięknym technicznym lobem ustalił wynik meczu.

15.08.2018 III LIGA PODLASIE – HUTNIK 1-4 (1-1) Czułowski 3` – Gawęcki 24`, 80`, Świątek 65`, 90`.

W pierwszej kolejce rundy wiosennej obydwa zespoły wygrały swoje spotkania. Hutnik w Daleszycach ze Spartakusem 1-0, a Podlasie w Piszczacu, gdzie rozgrywa większość domowych meczów, z Czarnymi Połaniec 3-1. Bramki zdobyli Jarosław Kosieradzki, Tomasz Andrzejuk i Jakub Syryjczyk.

Klub MKS Podlasie powstał w 1957 roku. Przez większość swojej działalności balansował pomiędzy III, a IV ligą. Kilka razy był blisku awansu na szczebel centralny rozgrywek, jednak nigdy nie dostąpił tego zaszczytu. Przez ostatnie dwa sezony zespół Podlasia do ostatnich kolejek bronił się przed spadkiem z III ligi. Aktualnie plasuje się na 15. miejscu w tabeli. Prezesem klubu jest Zbigniew Barszcz, a trenerem Przemysław Sałański. Najlepsi strzelcy zespołu to: Marcin Kruczyk – zdobywca 4 bramek oraz wspomniani Andrzejuk, Syryjczyk i Czułowski – wszyscy po 3 trafienia. Ten ostatni zimą przeniósł się do Stali Kraśnik. W przerwie zimowej do drużyny z Białej Podlaskiej przybyli dwaj pomocnicy Adrian Hołownia z Granicy Terespol i Ukrainiec Mychajło Kaznocha z Huczwy Tyszowce.

Poniżej kilka ważnych informacji organizacyjnych dla kibiców przed sobotnim meczem:

1. Od godziny 14:30 otwarte będą kasy – od strony ulicy Klasztornej i od strony „okrąglaka”, bliżej Hali Suche Stawy.
2. Zamknięte będzie wejście przy budynku klubowym.
3. Bilety na mecz w cenie: 12 złotych normalne i 7 złotych ulgowe (kobiety; młodzież w wieku 13-16 lat – wyłącznie po okazaniu legitymacji szkolnej; emeryci i renciści – po okazaniu ważnej legitymacji ZUS).
4. Wstęp bezpłatny mają dzieci poniżej 12 roku życia, na podstawie ważnej legitymacji szkolnej.
5. Obowiązuje całkowity zakaz wnoszenia alkoholu. Na mecz wynajęta jest firma ochroniarska.
6. Punkty gastronomiczne będą otwarte po obydwu stronach Stadionu.
7. Od ulicy Klasztornej prowadzona będzie sprzedaż gadżetów.
8. W kasach czekać będzie Hutniczy Biuletyn Meczowy „Suche Stawy” nr 150 oraz karnety na rundę wiosenną!

Hutnik w rundzie wiosennej rozegra 8 spotkań w roli gospodarza. Na Suche Stawy oprócz Podlasia zawitają jeszcze drużyny: Czarnych Połaniec, Stali Kraśnik, KSZO Ostrowiec Św., Chełmianki Chełm, Wólczanki Wólka Pełkińska, Orląt Radzyń Podlaski i Soły Oświęcim. Cena karnetu normalnego na rundę wiosenną wynosi 80 złotych. Cena karnetu VIP wynosi 140 złotych.
Zapraszamy wszystkich kibiców HKS do zakupu karnetu i wsparcia w ten sposób swojego klubu!

Źródło: nh2010.pl