Budowa osiedla komunalnego przy ul. Wańkowicza na ostatniej prostej

Prawie gotowe jest już osiedle Wańkowicza w Nowej Hucie. Do dyspozycji mieszkańców będzie tam 165 lokali, prawie 100 miejsc postojowych, plac zabaw i zieleń.

Choć zgodnie z terminem kontraktowym, zakończenie budowy osiedla komunalnego przy ul. Wańkowicza przewidziano na październik br. to już obecnie widać, że roboty są na finiszu i jest szansa na szybsze ich zakończenie. Jeśli chodzi o budynki – stan zaawansowania prac wynosi niemal 100 proc. Trwają ostatnie prace wykończeniowe, mieszkania i części wspólne są sprzątane i przygotowywane do odbiorów. Postęp prac widać też na zewnątrz. Gotowy jest już układ drogowy, miejsca postojowe. Sukcesywnie nasadzana jest zieleń i montowane elementy małej architektury, w tym plac zabaw.Przypomnijmy: budowa osiedla komunalnego przy ul. Wańkowicza rozpoczęła się w połowie 2018 roku. W siedmiu budynkach do dyspozycji będzie 165 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 6 900 m2. w tym: 14 mieszkań jednopokojowych z aneksem kuchennym, 82 mieszkań jednopokojowych z oddzielną kuchnią, 49 mieszkań dwupokojowych oraz 20 mieszkań trzypokojowych. Elementem zadania jest też nowa droga, 97 miejsc postojowych, w tym 9 dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji będzie też plac zabaw dla dzieci o powierzchni ok. 180 m kw. Osiedle nie będzie grodzone. Cała osiedlowa infrastruktura dostępna będzie dla wszystkich mieszkańców.

 

44 proc. terenu inwestycji postanie przeznaczona pod zieleń urządzoną. Zostanie nasadzonych zostanie kilkadziesiąt drzew oraz blisko 100 krzewów i bylin. W przypadku drzew będą to głównie graby, jarzębiny i brzozy. Wzdłuż granicy południowej zaplanowano 4 metrowe ciągi zieleni izolacyjnej. Wykonawcą zadania jest firma P.B. DOMBUD S.A. z siedziba w Katowicach. Wartość kontaktu wraz z układem drogowym to 30 mln zł.

 

Fot: ZIM

Żródło: krakow.pl
Polecane Video

Komentarze

WyPAD 1.07.20, 7:29:05

Ale jak 165 lokali A tylko 100 miejsc parkingowych? Czy mi się wydaje czy w przepisach budowlanych jest napisane że na jeden lokal mieszkalny ma przypadać 1.2 miejsca parkingowego?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane