18. znaczy Nowa Huta – rusza reporterski projekt

Wyjdź na pole, wsiądź w tramwaj i przyjedź do Huty! 29 maja spotkaniem „Co mówi miasto?” wystartuje projekt reporterski „18. znaczy Nowa Huta”, którego celem jest zbadanie i opisanie życia mieszkańców XVIII dzielnicy.

„18. znaczy Nowa Huta” to projekt, którego celem jest zbadanie i opisanie życia mieszkańców 18. dzielnicy Krakowa. Od pierwszych budowniczych po najnowszych mieszkańców, dla których Huta jest świadomym wyborem miejsca do życia. Od placu Centralnego po bar Meksyk. Wszystko może stać się dla nas punktem wyjścia do rozważań nad historią dzielnicy i jej współczesnym obrazem.


Częścią projektu są spotkania z reporterami oraz miłośnikami Nowej Huty, którzy opowiedzą, jak miasta, dzielnice, małe społeczności czy budynki mogą inspirować i opowiedzieć niezwykłą historię. 29 maja projekt rozpocznie spotkanie Renaty Radłowskiej z Beatą Chomątowską, pisarką, dziennikarką i prezeską Stowarzyszenia „Stacja Muranów”, autorką takich książek jak „Betonia”, „Pałac. Biografia Intymna” czy „Stacja Muranów”, podczas którego dwie reporterki porozmawiają na temat miasta w reportażu i potencjale reporterskim Nowej Huty. Spotkanie „Co mówi miasto?” odbędzie się 29 maja o godzinie 18.00 w Księgarni Nowej na Zgody 7.

 

Na spotkaniu zostanie ogłoszony nabór na teksty o Nowej Hucie. Dziesięć najlepszych reportaży ukaże się w październiku w publikacji pod redakcją Daniela Lisa, której premiera odbędzie się podczas Festiwalu Conrada.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane