Rusza przebudowa torowiska na al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego.

20 września rozpocznie się przebudowa torowiska tramwajowego na al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego. Tramwaje nie będą kursować na odcinku od placu Centralnego do przystanku „Bardosa”.

W ramach inwestycji przebudowane zostanie torowisko tramwajowe na al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego, na odcinku od placu Centralnego do ul. Bardosa, wraz z siecią trakcyjną, odwodnieniem i kolidującą infrastrukturą techniczną. Pracami objęte będą także skrzyżowania: ul. Zuchów i Zachemskiego, Daniłowskiego, Klasztornej i Bulwarowej. Roboty będą toczyć się przez okres około 10 miesięcy, w tym po ośmiu miesiącach planowane jest przywrócenie ruchu tramwajowego. Koszt inwestycji to ponad 33 mln zł.

 

 

Zmiany w komunikacji tramwajowej:

 

nr 10 – będzie kursować po trasie zmienionej: „Łagiewniki” – przystanek „Plac Centralny im. R. Reagana”, al. Solidarności, ul. Ujastek Mogilski, ul. Igołomska – „Pleszów”. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian
nr 16 – zostanie zawieszona
nr 44 – w dalszym ciągu będzie zawieszona.

 

 

Linie zastępcze:

 

nr 74 – zostanie uruchomiona zastępcza linia tramwajowa kursująca po następującej trasie: „Mistrzejowice” – ul. ks. Jancarza, ul. Mikołajczyka, al. Andersa, „Plac Centralny im. R. Reagana”, al. Jana Pawła II, ul. Mogilska, ul. Lubicz, ul. Basztowa, ul. Długa, ul. Kamienna – „Dworzec Towarowy”
Linia będzie kursować w dni powszednie w godzinach ok. 6.00-18.00 co 15 minut
nr 716 – zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa kursująca po następującej trasie: „Aleja Przyjaźni” – al. Andersa, ul. Boruty-Spiechowicza, al. Jana Pawła II, ul. Ptaszyckiego – „Fort Mogiła”
linia będzie obsługiwać następujące przystanki: „Aleja Przyjaźni”, „Os. Zgody” (tylko w kierunku alei Przyjaźni), „Os. Kolorowe” (tylko w kierunku fortu Mogiła), „Plac Centralny im. R. Reagana”, „Os. Na Skarpie”, „Klasztorna”, „Suche Stawy”, „Bardosa”, „Fort Mogiła”
linia będzie kursować w dni powszednie co 15 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza godzinami szczytu oraz co 30 minut w dni wolne.

 

 

Zasady zachowania ważności biletów:

 

Bilety okresowe wykupione na linie nr 10 i 16 zachowują ważność na stałych i zmienionych trasach tych linii oraz na całej trasie linii nr 716. Ponadto:

 

bilety okresowe wykupione na linię nr 10 zachowują ważność:
na trasie linii nr 123, 163 i 193 na odcinku „Os. Na Skarpie” – „Struga”
na trasie linii nr 174 na odcinku „Rondo Czyżyńskie” – „Kombinat”
bilety okresowe wykupione na linię nr 16 zachowują ważność:
na trasie linii nr 10 na odcinku „Fort Mogiła” – „Plac Centralny im. R. Reagana”
na trasie linii nr 123 na odcinku „Os. Na Skarpie” – „Mistrzejowice”
na trasie linii nr 163 i 193 na odcinku „Os. Na Skarpie” – „Rondo Piastowskie”
na trasie linii nr 174 na odcinku „Os. Kolorowe” – „Klasztorna”.

 

 

 

 

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane