Remont wiaduktu w Mistrzejowicach wkroczył w kolejny etap

Od połowy kwietnia br. trwa remont wiaduktu w ciągu ul. Mikołajczyka nad ul. gen. Leopolda Okulickiego. Do tej pory nie wpływał na organizację ruchu, jednak z uwagi na realizację prac bezpośrednio nad jezdnią, od 10 do 23 lipca zostaną wprowadzone zmiany.

W związku z pracami zaplanowanymi bezpośrednio nad jezdnią i koniecznością ustawienia rusztowania – od soboty, 10 lipca (godz. 7:00) zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany w organizacji ruchu – na ul. gen. Okulickiego będzie obowiązywał ruch wahadłowy. W ciągu dnia ruch będzie kierowany ręcznie (w godz. 6:00-20:00), z kolei w nocy oraz weekendy za pośrednictwem sygnalizacji świetlnej. Zmieniona zostanie lokalizacja przejścia dla pieszych (przeniesione w okolicę przystanku autobusowego “Kupały”).
Piesi w czasie prac po stronie zachodniej (od strony ronda Piastowskiego) będą poruszać się po obecnym chodniku, z kolei w czasie prac po stronie wschodniej (od strony ronda Hipokratesa) po wyznaczonym przejściu w zieleńcu. Prace rozpoczną się w poniedziałek, 12 lipca. Taka organizacja będzie obowiązywać do piątku, 23 lipca (godz. 17:00).

 

Zdjęcie podpisywania dokumentów

W ramach remontu wiaduktu naprawione zostaną przyczółki obiektu, gzymsy, miejscami wykonane zostanie zabezpieczenie antykorozyjne, wymieniona też będzie dylatacja w kapach chodnikowych, na fragmentach wyremontowany zostanie chodnik. Koszt to ok. 700 tys. zł. Pace potrwają do końca sierpnia br.

 

Inf, zdj. ZDMKPolecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *