Podejrzana rozbiórka aut na działce przy ul. Karowej

Na nieogrodzonej nieruchomości strażnicy miejscy zauważyli dwóch mężczyzn demontujących stojącego na trawniku forda. Wokół auta zalegały różne podzespoły samochodowe, silnik oraz tapicerki z innych aut, a na nieutwardzonym terenie dało się zauważyć plamy oleju.

Mężczyźni zapytani co robią i czy mają odpowiednie pozwolenia, stwierdzili, że koledze zepsuł się samochód i nie opłaca się go naprawiać, dlatego wyciągają z niego części, które później planują zezłomować.

 

Oświadczyli również, że nie prowadzą żadnej działalności ,,rozbiórkowej”, a jedynie świadczą przysługę koleżeńską. Dowodem na to, że są dalecy od praktykowania wolnej amerykanki, miała być okazana nam umowa kupna forda z 2019 r., jednak biorąc pod uwagę fakt, że przy okazji pokazali strażnikom kilkanaście innych umów kupna pojazdów, to średnio przekonało to funkcjonariuszy. Co więcej, za domem ujawniono kolejne części samochodowe tj: stare opony, akumulator, elementy karoserii i silnika, a także rozbite szyby.Ponieważ w tej historii niewiele się kleiło, strażnicy sporządzili dokumentację zdjęciową i sprawę przekazali do odpowiednich organów tj: Wydziału Kształtowania Środowiska UMK oraz do Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, celem podjęcia dalszych działań kontrolnych.

 

Fot: Straż Miejska Kraków
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane