Pasażerowie znów będą samodzielnie otwierać drzwi w pojazdach komunikacji miejskiej

Od poniedziałku, 24 maja w autobusach i tramwajach prowadzący nie będą już samodzielnie otwierać drzwi na przystankach. W pojazdach znów będą działać przyciski dla pasażerów. Decyzja dotyczy także przystanków na żądanie – aby wysiąść na takim przystanku, znów trzeba będzie poinformować o tym prowadzącego, odpowiednio wcześniej naciskając przycisk.

Decyzja o ponownym uruchomieniu przycisków w tramwajach i autobusach jest związana z łagodzeniem obostrzeń przez rząd. To także efekt troski o jak największy komfort pasażerów podróżujących komunikacją miejską w okresie coraz większych temperatur. Włączona w tramwajach i autobusach klimatyzacja nie będzie działać efektywnie, gdy pojazdy będą wietrzone przez otwarcie wszystkich drzwi na każdym przystanku.Nadal w pojazdach będzie wyznaczona strefa bezpieczeństwa w rejonie kabin prowadzących, a dla pasażerów nie będą dostępne pierwsze drzwi.

 

Przypominamy, że miejscy przewoźnicy – MPK SA i Mobilis – cały czas prowadzą dezynfekcję wszystkich tramwajów i autobusów, w tym przede wszystkim tych elementów, których dotykają pasażerowie, a więc właśnie wszystkich przycisków, uchwytów, poręczy, automatów biletowych i kasowników.

 

Bogusław Świerzowski/Krakow.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *