Miała być noclegownia, będzie siedziba straży miejskiej. Ogłoszono przetarg na projekt

Do 2 czerwca można składać oferty w przetargu na dokumentacji projektowej dla siedziby Straży Miejskiej w Nowej Hucie. Placówka będzie się mieścić przy ul. Fatimskiej 8. Wcześniej miasto chciało tam stworzyć noclegownie dla bezdomnych. Po protestach mieszkańców wycofano się z tych planów.

Na działce będącej w trwałym zarządzie Straży Miejskiej Miasta Krakowa przy Fatimskiej 8 planowana jest budowa budynku administracyjno-biurowego o dwóch kondygnacjach nadziemnych, z garażem wielostanowiskowym na kondygnacji podziemnej.

 

W ramach zadania ma też zostać wykonane zagospodarowanie terenu, w tym dojścia dla pieszych i dojazdy dla samochodów, miejsca postojowe, w tym dla osób z niepełnosprawnościami, schody zewnętrzne wraz z platformą dla niepełnosprawnych, zieleń i elementy małej architektury.Ostateczne rozwiązania techniczne dla nowej placówki Straży Miejskiej zostaną ujęte w projekcie budowlanym i wykonawczym. ZIM ogłosił właśnie przetarg na przygotowanie tych dokumentów wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę. Szczegóły dostępne są TUTAJ. Po przygotowaniu dokumentacji projektowej, uzyskaniu zgody na realizację i zabezpieczeniu środków w dokumentach finansowych Miasta, będzie można ogłosić przetarg na roboty budowlane.

 

Przypomnijmy, dwa lata temu miasto poinformowało, że w byłej siedzibie Miejskiego Centrum Obsługi Oświaty przy ul. Fatimskiej ma powstać noclegownia dla bezdomnych. Oburzenie mieszkańcy zorganizowali protest, po którym miasto wycofało się z takich planów. Ostatecznie zdecydowano, że powstanie tam siedziba straży miejskiej.

 

Fot: Projekt nowej siedziby Straży Miejskiej w Krakowie (ZIM)
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane