Meleksem po cmentarzu Grębałowskim

Miasto uruchomiło pilotażowy program, w ramach którego krakowianie 80+ mogą zostać bezpłatnie podwiezieni meleksami spod bramy cmentarnej do grobów bliskich.

Odwiedzanie grobów bliskich i troska o nie to polska tradycja, której szczególnie dużo czasu i uwagi poświęcają osoby starsze. Dla części z nich problematyczne jest jednak poruszanie się po rozległych cmentarzach. Tym osobom miasto oferuje pomoc.

Od 1 kwietnia krakowianie, którzy ukończyli 80. rok życia, mogą zostać bezpłatnie podwiezieni meleksem spod bramy cmentarnej do jednego lub kilku grobów.

 

 

Aby skorzystać z usługi, należy zamówić ją z wyprzedzeniem (2–3 dni wcześniej), dzwoniąc na infolinię: 12 413 33 33. Korzystanie z meleksu możliwe jest w poniedziałki, środy i piątki, w godzinach od 10.00–14.00. Nie powinno ono trwać dłużej niż godzinę. Meleksy są zaopatrzone w naczynie z wodą do podlania kwiatów i pojemniki na śmieci.

 

 

Dodatkowe informacje o działaniach realizowanych w ramach Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych na lata 2021–2025 (PASIOS), oraz o przedsięwzięciach miasta przygotowanych z myślą o krakowskich seniorach, można śledzić na stronie internetowej dlaseniora.krakow.pl.

 

Info. krakow.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane