Meleksem po cmentarzu Grębałowskim

Miasto uruchomiło pilotażowy program, w ramach którego krakowianie 80+ mogą zostać bezpłatnie podwiezieni meleksami spod bramy cmentarnej do grobów bliskich.

Odwiedzanie grobów bliskich i troska o nie to polska tradycja, której szczególnie dużo czasu i uwagi poświęcają osoby starsze. Dla części z nich problematyczne jest jednak poruszanie się po rozległych cmentarzach. Tym osobom miasto oferuje pomoc.

Od 1 kwietnia krakowianie, którzy ukończyli 80. rok życia, mogą zostać bezpłatnie podwiezieni meleksem spod bramy cmentarnej do jednego lub kilku grobów.

 

 

Aby skorzystać z usługi, należy zamówić ją z wyprzedzeniem (2–3 dni wcześniej), dzwoniąc na infolinię: 12 413 33 33. Korzystanie z meleksu możliwe jest w poniedziałki, środy i piątki, w godzinach od 10.00–14.00. Nie powinno ono trwać dłużej niż godzinę. Meleksy są zaopatrzone w naczynie z wodą do podlania kwiatów i pojemniki na śmieci.

 

 

Dodatkowe informacje o działaniach realizowanych w ramach Gminnego Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych na lata 2021–2025 (PASIOS), oraz o przedsięwzięciach miasta przygotowanych z myślą o krakowskich seniorach, można śledzić na stronie internetowej dlaseniora.krakow.pl.

 

Info. krakow.pl
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane