I etap budowy osiedla Viva Piast zakończony. Będą kolejne bloki

Po dziewięciu miesiącach od rozpoczęcia budowy nad osiedlem Viva Piast, powstającym przy ul. Piasta Kołodzieja w Mistrzejowicach, zawisła symboliczna wiecha. Oznacza to, że zakończono prace konstrukcyjne, a budynki osiągnęły swoją docelową wysokość. Jak zapewnia deweloper pierwsi mieszkańcy osiedla Viva Piast wprowadzą się do swoich mieszkań na przełomie roku.

Ostatnimi laty deweloperzy obrali za cel swoich inwestycji północno-wschodnią część miasta w Mistrzejowicach.

 

Osiedle Viva Piast to póki co, jeden 9-kondygnacyjny nowoczesny budynek.  W budynku są dostępne mieszkania zarówno, dwupokojowe od 32 m2, jak i trzypokojowe, aż po mieszkania czteropokojowe o
metrażu 79 mkw. To dopiero zakończenie pierwszego etapu, przed nami kolejne i wszystko wskazuje na to, że budynków w tej części Nowej Huty powstanie znacznie więcej. W tej samej okolicy realizowane są inwestycje takie jak m.in. Piasta Park czy Piasta Towers.

 

– Dla Victorii Dom inwestycja w Mistrzejowicach była wyzwaniem – to nasz debiut na nowym, wymagającym rynku. Dziś – dzięki wsparciu partnerów – możemy powiedzieć, że to debiut udany. Zawieszenie wiechy jest symbolicznym potwierdzeniem tego stanu rzeczy. Mistrzejowice to niezwykle atrakcyjna z inwestycyjnego punktu widzenia lokalizacja, która swoim potencjałem rozwojowym skusiła także nas. Pierwszy etap Viva Piast to także nasze pierwsze, ale nie ostatnie słowo w tej lokalizacji, ponieważ w ostatnim czasie podpisaliśmy z Unibepem umowę na realizację II etap projektu– powiedziała Joanna Sosnowska, Dyrektor Działu Technicznego Victoria Dom.
– Według harmonogramu osiedle będzie gotowe do użytkowania już pod koniec bieżącego roku. Osiedle Viva Piast jest dobrze skomunikowane ze strategicznymi dla okolicy miejscami, np. do centrum biurowego czy centrum handlowego Serenada samochodem można dojechać w 10 minut. W niedalekiej przyszłości na osiedle będzie można dojechać Szybką Kolejką Krakowską.  – powiedziała Ewa Rathe-Głowacka, p.o. Dyrektora Marketingu Victoria Dom.

 

​Mistrzejowice  stały się bardzo  atrakcyjnym obszarem inwestycyjnym, w którym koncentruje się obecnie wiele inwestycji deweloperskich. Jest stosunkowo tanio i blisko do centrum miasta. Zachętą do kupna mieszkań są też inwestycje drogowe; powstająca obwodnica Krakowa oraz bliskość trasy S7. Niektórzy mieszkańcy obawiają się jednak, ze ta część Krakowa stanie się drugim Ruczajem. Czy tak się stanie?

 
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *