W środę uruchomienie tężni nad Zalewem Nowohuckim

Tężnia solankowa zostanie uruchomiona 1 lipca w samo południe. ZZM nie planuje hucznego otwarcia obiektu ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. Nad zalewem obecny będzie też prezydent Krakowa.

Mieszkańcy mogą już korzystać z wybudowanej plaży z pomostami, placu zabaw, siłowni na wolnym powietrzu. Powstało też boisko do piłki plażowej, wyremontowano fragmenty alejek.

 

Do jesieni  ZZM planuje jeszcze wybudować street workout park, wymienić część małej architektury i wyremontować kolejne alejki. Ostatni planowany etap rewitalizacji to budowa sceny letniej i boiska wielofunkcyjnego od strony al. Solidarności.Historia powstawania pierwszej tężni solankowej nad Zalewem Nowohuckim przypomina scenariusz filmu sensacyjnego. Jej budowa rozpoczęła się w październiku 2017 r. Pół roku później, tuż przed oddaniem jej do użytku ktoś podpalił drewniana konstrukcję. Tężnia spłonęła doszczętnie. Do dziś nie wiadomo, kto stał za podpaleniem.

 

Godzinny spacer przy tężni solankowej to dawka jodu, która odpowiada trzem dniom spędzonym nad morzem. Tak wzbogacone powietrze jest szczególnie wskazane dla osób w czasie rekonwalescencji po ostrej chorobie, dla palaczy, osób pracujących w znacznym zapyleniu i wysokiej temperaturze oraz pracujących głosem.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane