Bezpłatne, ekologiczne warsztaty odbędą się w Czyżynach

Jak zatroszczyć się o środowisko w najbliższej okolicy? Jak właściwie segregować śmieci? Na te i inne pytania krakowianie poznają odpowiedź już 8 i 9 lipca, podczas akcji ekologicznej organizowanej w Centrum Handlowym Nowe Czyżyny.

Dbanie o środowisko to nasz wspólny obowiązek, ale może być też proste i przyjemne! Taka idea przyświeca najbliższej akcji w Nowych Czyżynach.

 

Już 8 lipca w godz. 10:00 do 15:00 w centrum handlowym odbędą się warsztaty ekologiczne dla najmłodszych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

 

– Warsztaty będą łączyć edukację z zabawą. Będzie można dowiedzieć się m.in. o rosnących zagrożeniach dla fauny i flory wynikających z ingerencji człowieka, jak w prosty sposób troszczyć się o środowisko, a także wziąć udział w zajęciach plastycznych i stworzyć dzieło w duchu eko. Każdy z uczestników warsztatów zostanie nagrodzony upominkiem – mówi Anna Brzozowska, przedstawicielka Centrum Handlowego Nowe Czyżyny w Krakowie.
Z kolei 9 lipca chętni krakowianie będą mogli dołączyć w pojedynkę lub większą grupą do akcji sprzątania świata, która tym razem obejmie swoim zasięgiem teren dawnego pasa startowego lotniska Kraków-Rakowice-Czyżyny. Zbiórka chętnych wolontariuszy potrwa w piątek do godz. 9:45 przy wejściu do Centrum Handlowego Nowe Czyżyny.

 

Sprzątanie płyty lotniska będzie zwieńczeniem akcji organizowanej przez Fundację Leroy Merlin Polska – oficjalnego partnera Fundacji Nasza Ziemia.

 

– Chcemy zachęcić mieszkańców w każdym wieku do udziału w akcji sprzątania świata, które najlepiej rozpocząć od najbliższej okolicy, a nawet swojego podwórka. To proste działanie, które może podjąć każdy z nas dla dobra planety – wyjaśnia Anna Brzozowska.

 

W piątek na terenie pasa startowego nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla dzieci uświadamiających, dlaczego dbanie o środowisko jest tak istotne. Będą to konkursy ekologiczne organizowane ze Strażą Miejską oraz quiz wiedzy na temat segregacji odpadów, który przeprowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania w Krakowie. Obecni będą również strażacy edukujący najmłodszych m.in. o skutkach zaśmiecania otoczenia.

 

Dodatkowo, w dniach 5-17 lipca na pasażu Nowych Czyżyn będzie można odwiedzić wyjątkową wystawę obejmującą prace finalistów konkursu plastycznego „Myślę, więc nie śmiecę” ze Szkoły Podstawowej nr 155. Na wystawie pojawią się także najciekawsze prace uczestników warsztatów plastycznych organizowanych 8 lipca w krakowskim centrum handlowym.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *