Przy ul. Nowohuckiej niedługo zacznie się budowa dużego centrum handlowego

W sierpniu mam ruszyć budowę kompleksu handlowego przy ul. Nowohuckiej, na który składać się będą dwa duże centra handlowe Atut oraz centrum outletowe. Budowie obiektów towarzyszyć będzie gruntowna przebudowa układu komunikacyjnego w okolicy ul. Nowohuckiej.

W budowanych przez krakowskiego dewelopera dwóch parkach handlowych znajdzie się kilkanaście sklepów, a wśród nich m.in. Lidl, Rossmann, Media Expert, RTV Euro AGD, Action, Komfort, Jysk, Bel-Pol, Sinsay, Dealz, Kakadu oraz siłownia sieci MyFitness Place.

 

– Zależało nam na stworzeniu oferty, która będzie jak najbardziej atrakcyjna dla mieszkańców już istniejących oraz powstających i planowanych osiedli. Dzięki wygodnemu układowi wejść do sklepów bezpośrednio z parkingu, w centrach Atut będzie można zrobić komfortowe i szybkie zakupy. Liczymy, że nowe centra będą cieszyć się równie dużą popularnością, jak te które funkcjonują w Krakowie – podkreśla Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.Obecnie w Krakowie funkcjonuje już 5 centrów handlowych Atut, a od kilku miesięcy budowany jest 6. – Atut Ruczaj 2 przy ul. Czerwone Maki.

 

W ramach kompleksu przy ul. Nowohuckiej KG Group wybuduje również centrum outletowe Designer Outlet Kraków. Zakończenie budowy projektu planowane jest na 2023 rok.

 

Wraz z budową kompleksu handlowego deweloper gruntownie przebuduje układ komunikacyjny w okolicy ul. Nowohuckiej.

 

– Naszym priorytetem od początku pracy nad projektem kompleksu handlowego było stworzenie takiego rozwiązania, które zagwarantuje nie tylko komfortowy dojazd do centrów handlowych, ale również zoptymalizuje cały układ komunikacyjny w okolicy – podkreśla Krzysztof Gaczorek. – Poświęciliśmy ogromną ilość pracy i zdecydowaliśmy się przeznaczyć znaczące środki na stworzenie takiego układu drogowego, który usprawni komunikację w okolicy budowanego kompleksu. Zależy nam na tym, żeby w pełni wykorzystać potencjał lokalizacji. Jesteśmy przekonani, że z ostatecznego efektu zadowoleni będą zarówno klienci dojeżdżający do naszego obiektu, odwiedzający znajdujące się po sąsiedzku targi Expo Kraków, jak i mieszkańcy okolicznych osiedli – dodaje prezes KG Group.

 

Plan przebudowy układu komunikacyjnego przy ul. Nowohuckiej:

 
Przebudowa skrzyżowania ulic Nowohuckiej z Ciepłowniczą. Ul. Nowohucka zostanie poszerzona o dodatkowy pas ruchu do skrętu w ulicę Ciepłowniczą. Dzięki temu samochody skręcające w ul. Ciepłowniczą nie będą przyczyniać się do zwiększenia korków na ul. Nowohuckiej. Na tym odcinku powstanie również nowa ścieżka rowerowa.

 

Gruntowna przebudowa fragmentu ulicy Ciepłowniczej (od wjazdu z ulicy Nowohuckiej do skrzyżowania z ul. Skręconą). Droga zostanie przebudowana i znacząco poszerzona dodatkowe pasy ruchu w obu kierunkach oraz ścieżkę rowerową. Dzięki temu usprawniony zostanie zarówno zjazd z ulicy Nowohuckiej, jak i wyjazd na ulicę Nowohucką.

 

Przebudowa ul. Skręconej – droga zostanie rozbudowa i poszerzona w taki sposób, żeby umożliwiała sprawny przejazd. Na tym odcinku powstanie również nowa ścieżka rowerowa.

 

Budowa nowej drogi zbiorczej, łączącej ul. Skręconą z ul. Galicyjską – droga została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwiała komfortowy i sprawny przejazd oraz znacząco odciążała ul. Centralną.

 

Budowa nowego odcinka ul. Galicyjskiej. Po budowie nowego odcinka ulica Galicyjska nie będzie już kończyć się za terenem Targów Expo, ale zostanie przedłużona i połączona nową drogą zbiorczą z ulicą Skręconą. Dzięki temu dojazd do ulicy Galicyjskiej z ul. Nowohuckiej będzie możliwy nie tylko od ul. Centralnej, ale również od ul. Ciepłowniczej.

 

Budowa trzech nowych skrzyżowań o ruchu okrężnym (rond) – aby usprawnić wielokierunkowy przepływ część ulic zostanie połączonych za pomocą skrzyżowań o ruchu okrężnym.
 

Fot. KG Group

Polecane Video

Komentarze

Chodzi o gdzie indziej w Krakowie? 10.07.21, 0:19:07

Jak Pan chce cokolwiek tu budować, jeśli otoczenie ul. Nowohuckiej wg Pana nie leży na terenie Krakowa? Czy Pan się zastanawia nad tym, co Pan mówi? Oto Pana wypowiedź w tym artykule :"Liczymy, że nowe centra będą cieszyć się równie dużą popularnością, jak te które funkcjonują w Krakowie – podkreśla Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group." Od dawna Nowa Huta to część miasta Krakowa... To jedna z dzielnic Krakowa, proszę Pana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *