Pracownicy Comarchu udostępnili swoje służbowe mieszkania lekarzom z „Żeromskiego”

Kolejna wsparcie firma dla nowohuckiej placówki. Członkowie zarządu Comarch przekazali darowizny pieniężne na rzecz szpitala oraz udostępnili lekarzom komfortowe mieszkania służbowe, żeby medycy nie narażali swoich rodzin na zakażenie koronawirusem.

Pracownicy Comarchu przekazali tez 450 litrów płynu dezynfekcyjnego, rękawiczki, dwa filtry do dializ Cytosorb.

 

Pracownicy krakowskiego Comarchu najpierw pomagali sami, a teraz zachęcają innych do włączenia się w akcję „Mieszkanie dla medyka”. Na Facebooku uruchomili grupę, w której każdy może zgłosić chęć bezpłatnego udostępnienia mieszkania dla personelu medycznego skierowanego na kwarantannę. – To inicjatywa nie do przecenienia – chwali taką pomoc Jerzy Friediger, dyrektor krakowskiego szpitala im. Żeromskiego.

 

Wraz z rozwojem epidemii koronawirusa coraz więcej lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, pracowników stacji diagnostycznych i innych pracowników służby zdrowia trafia na obowiązkową kwarantannę. W ostatnich dniach Specjalistyczny Szpital im. Stefana Żeromskiego w Krakowie zmuszony był zamknąć trzy oddziały – chorób wewnętrznych, położnictwa oraz neurologii. Powód: pojawiło się podejrzenie, że personel medyczny i pacjenci mieli kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.

 

– Zdajemy sobie sprawę, jak trudna jest sytuacja. Wielu medyków nie ma gdzie odbyć kwarantanny, ponieważ w domu mają małe dzieci lub starszych rodziców. Nie chcą narażać swoich bliskich, zwłaszcza teraz, kiedy w życie weszły nowe obostrzenia – mówi Łukasz Sutor, organizator akcji w sieci. – Na szczęście jest wielu ludzi dobrej woli, którzy mają wolne mieszkania i chcą je udostępnić medykom. W ciągu doby od założenia grupy na Facebooku zebraliśmy 10 ofert lokalizacji. To pomoc dla około 20 medyków – mówi.

 

Facebookowa grupa „Mieszkanie dla medyka” to platforma, do której mogą dołączyć zarówno osoby chcące udostępnić mieszkanie, jak i pracownicy służby zdrowia poszukujący takiej pomocy. Organizatorzy liczą, że w akcję włączą się także właściciele mieszkań, którzy do tej pory wykorzystywali je na najem krótkoterminowy. – Sytuacja tych osób też jest bardzo trudna. Od wielu z nich mamy jednak sygnały, że są gotowi do takiej bezinteresownej pomocy – mówi Łukasz Sutor.

 

– Stworzenie personelowi medycznemu przestrzeni do odpoczynku lub kwarantanny, bez narażania zdrowia ich domowników, to inicjatywa nie do przecenienia – chwali akcję Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

 

Wcześniej pracownicy Comarchu pomagali na własną rękę, korzystając ze swoich zasobów i osobistych kontaktów. Udało im się znaleźć mieszkania dla kilkudziesięciu pracowników służby zdrowia, głównie ze szpitala im. Żeromskiego. Ale potrzeby ich przerosły. Dlatego apelują: włączajmy się, udostępniajmy, nie pozostańmy obojętni, bo służba zdrowia walczy teraz o nasze zdrowie i życie z narażeniem własnego.

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane