Kolejny sprawca napadu na 14-latka na os. Albertyńskim zatrzymany

Sprawcy zaatakowali chłopca maczetą oraz drewnianą pałką. W wyniku zdarzenia pokrzywdzony odniósł obrażenia w postaci rany rąbanej na ręce oraz rany ciętej na nodze.

Czynności operacyjne doprowadziły kryminalnych do wytypowania i zatrzymania 3 czerwca br. dwóch nieletnich (14 l., 16 l.), podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa.

 

Analiza zebranego materiału dowodowego, pozwoliła śledczym na zweryfikowanie zarówno przebiegu zajścia, jak i osób biorących w nim udział. Policjanci ustalili, że w pobiciu bezpośredni udział wziął zatrzymany 16-letni mieszkaniec Nowej Huty (posługujący się podczas zdarzenia drewnianą pałką) oraz jego rówieśnik (posługujący się maczetą), który do tamtej chwili nie został zatrzymany. Zatem 14-latka przesłuchano w charakterze świadka i zwolniono. Natomiast zatrzymany 16-latek usłyszał zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia, a decyzją sądu 4 czerwca został umieszczony w schronisku dla nieletnich.W kolejnym etapie dochodzenia kryminalni  poszukiwali drugiego ze sprawców. Nie było go w miejscu zamieszkania, jednak  4 czerwca sam zgłosił się z adwokatem do komisariatu. 16-latek został zatrzymany  i usłyszał zarzut pobicia z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 5 czerwca na wniosek Policji, sąd postanowił o umieszczeniu również tego współsprawcy czynu karalnego w schronisku dla nieletnich.

 

16-latkom grozi pobyt w zakładzie poprawczym, w którym mogą przebywać do ukończenia 21 roku życia.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane