Jesień w Nowohuckim Centrum Kultury. Będzie się działo!

Będzie koncertowo: Czerwono-Czarni, Katarzyna Groniec, Robert Kasprzycki, Aga Zaryan i jeszcze więcej. Będzie kabaretowo: Andrzej Poniedzielski, Waldemar Malicki, Nowaki, Ani Mru Mru i nie tylko. Będzie teatralnie: „Stowarzyszenie umarłych poetów”, „Czy ty to ty”. Będzie baletowo – „Śpiąca królewna” i „Jezioro łabędzie”.

 Repertuar Sceny NCK jak jest różnorodny, aby każdy widz mógł znaleźć w nim coś dla siebie.  Zapraszamy do zapoznania się z pełnym repertuarem, a po wakacjach na naszą widownię!

 

6 września (piątek), g. 19.00, Scena NCK
CZERWONO – CZARNI
Legendy bigbitu w wyjątkowym koncercie.
Skład zespołu: Wiesław Bernolak, Zbigniew Bizoń, Andrzej Ibek, Tomasz Jaśkiewicz, Jan Knap, Ryszard Poznakowski, Wojciech Rapa i Filip Kolasiński.
Z zespołem zaśpiewają: Danuta Błażejczyk, Natalia Pastewska, Agnieszka Wajs, Michał Gasz.
bilety – 40/30 zł

 

16 września (poniedziałek), g. 19.30, Scena NCK
STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW – Och-Teatr
Teatralna wersja kultowego filmu Petera Weira. W Akademii Weltona rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Do grona pedagogów dołącza nowy wykładowca języka angielskiego – John Keating. Czterem zasadom akademii, którymi są: tradycja, honor, dyscyplina i doskonałość, przeciwstawia inny sposób kształcenia – ciekawość świata, wrażliwość na literaturę piękną i umiejętność samodzielnego myślenia. Co zwycięży: restrykcyjnie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?
obsada: Wojciech Malajkat, Mirosław Kropielnicki, Maciej Musiałowski, Paweł Pabisiak, Weronika Łukaszewska, Adrian Brząkała, Jakub Sasak, Radomir Respondek, Jędrzej Wielecki, Aleksander Sosiński
reżyseria  – Piotr Ratajczak
bilety – 130/110 zł

 

21 września (sobota), g. 19.00, Scena NCK
KATARZYNA GRONIEC „Ach!“
Podczas koncertu usłyszymy utwory z najnowszej płyty Katarzyny Groniec „Ach!“ oraz jej debiutanckiego krążka „Mężczyźni“. Artystka opowie o ziemi jałowej, ziemi utraconej i wreszcie ziemi obiecanej, do której docieramy, rozmieniamy ją na drobne i znów tracimy. W końcu wracamy do życia, ale pod jednym warunkiem – że wciąż mamy kogo kochać.
bilety – 70 zł

 

26, 27 września (czwartek, piątek), g. 19.00, Scena NCK
CHŁOPCY Z PLACU BRONI „Sings & Strings” – koncert symfoniczny
Koncert piosenek zespołu Chłopcy z Placu Broni w nowych aranżacjach – zagranych symfonicznie z towarzyszeniem orkiestry oraz chóru gospel.
wstęp wolny
zaproszenia do odbioru w kasie NCK

 

28 września (sobota), g. 19.00, Scena NCK
WATAHA DRUMS „Qube” – premiera!
Multimedialny spektakl muzyczny z udziałem orkiestry Fresco Sonare dotyka problemu mierzenia się z własnymi ograniczeniami, płynącymi zarówno z przestrzeni społecznej, jak i z wnętrza psychiki. Wizualizacje, ruchoma scenografią, energetyczna muzyka wykonywana na instrumentach wideo-perkusyjnych, zjawiskowa choreografia i dźwięk Surround sprawią, że widz poczuje się nie tyle świadkiem, co uczestnikiem opowieści.
bilety – 70/60 zł

 

29 września (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
KABARET ANI MRU-MRU „Cirque de volaille!” – nowy program
Kabaret Ani Mru Mru w cyrkowym programie! Cirque de Volaille – ewidentnie miało być Voila, no ale jest jak jest… Dlatego serwujemy roladę humoru, z solidną porcją prawdziwej satyry w środku! Nie kroić bo pryśnie śmiechem!
bilety – 80 zł

 

6 października (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
WALDEMAR MALICKI „Klasyka po bandzie”
Pełne pozytywnej energii koncertowe show w takt melodii wygrywanych przez charyzmatycznego wirtuoza Waldemara Malickiego. Największe hity Pucciniego, Bramsa, Verdi’ego, Bizeta połączone z wyśmienitym humorem. Anegdoty z najwyższej półki nie tylko bawią do łez, ale także trafnie komentują naszą rzeczywistość.
wystąpią: Waldemar Malicki, Małgorzata Krzyżanowicz, Anita Rywalska, Marcin Pomykała
bilety – 90 zł

 

12 października (sobota), g. 18.00, Scena NCK
BASIA STĘPNIAK-WILK – koncert jubileuszowy
W koncercie z okazji 25-lecie pracy artystycznej usłyszymy jubilatkę oraz artystów, z którymi przez te lata współpracowała. Nie zabraknie znanych publiczności piosenek, takich jak „Bombonierka”, „Cóż mi z róż” i niespodzianek. Artystce towarzyszyć będzie zespół w składzie: Jasiek Kusek, Paweł Solecki Michał Braszak, Gertruda Szymańska.
gościnnie wystąpią: Grzegorz Turnau, Marek Bałata, Lidia Jazgar, Ryszard Brączek, Teatr Loch Camelot
bilety – 60/50 zł

 

17 października (czwartek), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK
Kabaret HRABI – „Wady i Waszki”
Nikt nie jest idealny. Każdy ma jakieś wady. Mniej lub bardziej drażniące. My mamy wady, które dodają nam uroku i czynią nas bardziej interesującymi, ale oni mają wady nie do zniesienia. Najnowszy program Kabaretu Hrabi to błyskotliwy humor i trafne refleksje dotyczące ludzkiej natury.
bilety – 80 zł

 

27 października (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
MICHAŁ BAJOR „Kolor Cafe” – recital
Artysta zaprezentuje nowy program koncertowy oparty na premierowym wydawnictwie płytowym, które jesienią 2019 ukaże się w sprzedaży. Usłyszymy bardzo zróżnicowany repertuar – od przejmującej „Je sui malade” Dalidy, przez kolorowe „Couleur cafe” Gainsburga aż po „Hymn miłości” Edith Piaf.
bilety – 110/90 zł

 

6 listopada (środa),  g. 19.00, Scena NCK
KRZYSZTOF DAUKSZEWICZ „Zjedz kawiorek”
Kontynuacja ubiegłorocznego programu najsłynniejszego polskiego siedzącego stand-upera. „Zjedz kawiorek” to przezabawne monologi, świeże komentarze naszej rzeczywistości, anegdoty z życia, chóralne śpiewy, potężna dawka humoru z najwyższej półki i trochę refleksji.
bilety – 60 zł7 listopada (czwartek), g. 19.00, Scena NCK
KABARET MŁODYCH PANÓW „To jest chore”
Ten kabaretowy program to zabawne skecze, zaskakujące puenty i ironiczne piosenki. Panowie zgrabnie łączą obiektywizm z umiarkowanym realizmem, nie koncentrując się wyłącznie na zaletach, ani wadach ludzi. Ukazują świat we właściwych proporcjach i pochopnie nie uogólniają. Jak mawiał Zygmunt Freud „Nie ma ludzi zdrowych, są tylko niezdiagnozowani” i ten program w pełni to potwierdza.
bilety – 70 zł

 

24 listopada (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
CZY TY TO TY? – Teatr CAPITOL
Zabawna, a zarazem bardzo życiowa komedia obyczajowa o miłości, skrywanych pragnieniach i tłumionych frustracjach, w pędzącym świecie XXI wieku. W tej historii możemy przejrzeć się niczym w lustrze i jednocześnie szczerze pośmiać z samych siebie, podchodząc do wielu spraw z przymrużeniem oka.
Obsada: Daria Widawska, Marzena Rogalska, Łukasz Nowicki, Michał Rolnicki
bilety – 90 zł

 

1 grudnia (niedziela), g. 11.00, Scena NCK
ŚPIĄCA KRÓLEWNA – spektakl baletowy
Royal Lviv Ballet
W pałacu królewskim trwają chrzciny królewny Aurory. Dobre wróżki kolejno obdarzają maleństwo darami wesołości, wdzięku i delikatności. Nagle do pałacu wdziera się zła czarownica Carabosse i rozzłoszczona brakiem zaproszenia na uroczystość rzuca na dziecko klątwę. Piękne kostiumy, widowiskowa scenografia i perfekcja wykonawców sprawiają, że ten klasyczny balet zachwyca nawet najbardziej wymagających widzów. Zespół złożony z artystów Narodowego Lwowskiego Teatru Opery i Baletu oraz Międzynarodowego Teatru Baletu „Premiera” kontynuuje tradycje słynnej rosyjskiej szkoły baletowej.
bilety – 80/60 zł

 

1 grudnia (niedziela), g. 17.00, Scena NCK
JEZIORO ŁABĘDZIE – spektakl baletowy
Royal Lviv Ballet
Największy fenomen sztuki baletowej, który od ponad stu lat niezmiennie zachwyca publiczność całego świata. Ponadczasowa historia miłosna o księżniczce zaklętej w łabędzia, opowiada o prawdach uniwersalnych: ludzkich namiętnościach, walce dobra ze złem, zdradzie, bólu ale przede wszystkim o potędze miłości. Bajkowa opowieść połączona z genialną muzyką Piotra Czajkowskiego wprowadzą widza w piękny, magiczny świat baletu klasycznego.
bilety – 120/90 zł

 

8 grudnia (niedziela), g. 18.00, Scena NCK
ROBERT KASPRZYCKI „Pół wieku, Człowieku!”
Koncert z okazji 50. urodzin Roberta Kasprzyckiego – znakomitego barda, charyzmatycznego wokalisty i krypto-standupera, którego występy łączą w sobie liryczny monsun, rockowy tajfun i huraganowy śmiech. Artyście towarzyszyć będzie „Kasprzycki Band” w składzie: Max Szelęgiewicz Krzysztof Wyrwa, Adam Zadora. Niewykluczeni muzyczni goście.
bilety – 45 zł

 

13 grudnia (piątek), g. 19.00, Scena NCK
ANDRZEJ PONIEDZIELSKI – jubileuszowy program kabaretowy
Andrzej Poniedzielski w tym roku obchodzi 40-lecie pracy twórczej i 65-lecie urodzin.
W programie inteligentna satyra, humor i piosenki. Artyście towarzyszyć będzie Andrzej Pawlukiewicz.
bilety – 70 zł

 

14 grudnia (sobota), g. 17.00 i 20.00, Scena NCK
KABARET NOWAKI „Za granicą żartu”
Kabaret tworzą Adrianna Borek, Kamil Piróg i Tomasz Marciniak. Połączenie energii i kreatywności tych trzech artystów tworzy zupełnie nową jakość na polskiej scenie kabaretowej, na której czują się jak ryby w wodzie. Bawią widzów w sposób nieskrępowany i spontaniczny. Z chęcią podejmują się trudnej i ryzykownej rozmowy z publicznością, co przeradza się we wspólną i niepowtarzalną zabawę.
bilety – 80 zł

 

15 grudnia (niedziela), g. 19.00, Scena NCK
AGA ZARYAN i European Jazz Quartet „Christmas Songs” – koncert
Zmysłowy głos Pierwszej Damy Polskiego Jazzu, selekcja ponadczasowych evergreenów o tematyce świątecznej oraz towarzystwo wybitnego zespołu European Jazz Quartet, to kwintesencja koncertu. Wokalistka przeniesie nas w atmosferę pełną świątecznej aury i bożonarodzeniowych klimatów.
Gość specjalny – niespodzianka!
bilety – 110/90 zł

 SCENA NCK dla dzieci:

 

22 września (niedziela), g. 11.00 i 16.00, Scena NCK
ŚWINKA PEPPA – WIELKA NIESPODZIANKA – spektakl dla dzieci

 

9 października (środa), g. 10.30, Scena NCK
SZEWCZYK DRATEWKA
Teatr Zagłębia – Sosnowiec

 

16 października (środa), g. 9.00 i 11.15, Scena NCK
DZIECI Z BULLERBYN
Teatr Miejski – Gliwice

 

5 listopada (wtorek), g. 10.30, Scena NCK
ZORRO
Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana – Będzin

 

5, 6 grudnia (czwartek, piątek), g. 9.00 i 11.30, Scena NCK
7 grudnia (sobota), g. 16.00, Scena NCK
GDZIE JESTEŚ MIKOŁAJU? – Teatr Petarda
imprezy mikołajowe
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane