Duże kolejki aut do nowohuckich stacji benzynowych. Powodem wzrost cen i rosyjska akcja dezinformacyjna

Przed stacjami benzynowymi ustawiają się długie kolejki. Powodem jest wzrost cen benzyny i ropy spowodowany zawirowaniami na rynku z powodu ataku wojsk rosyjskich na Ukrainę. Eksperci ostrzegają również przed rosyjską akcją dezinformacyjną, według której na stacjach benzynowych kończy się paliwo. Polskie koncerny paliwowe zapewniają, że paliwa jest pod dostatkiem.

W czwartek na stacjach paliw w Polsce ustawiają się długie kolejki. To efekt pogłosek o tym, że wkrótce paliwo albo bardzo zdrożeje, albo nawet go zabranie. W social mediach co chwila pojawiają się nowe komentarze mówiące o tym, że stacje benzynowe nie mają już paliwa ponieważ potrzebne jest ono na cele wojskowe. To efekt rosyjskiej akcji dezinformacyjnej, która ma destabilizować poczucie bezpieczeństwa również w Polsce.
„Wiemy o klientach szturmujących masowo stacje benzynowe. Niekiedy ruch ten spowodowały nieprawdziwe informacje, że paliwa ma braknąć albo że gwałtownie podrożeje, np. jutro. Tymczasem to właśnie taki ruch może spowodować problemy z zaopatrzeniem!” – przestrzegł na Twitterze Jakub Wiech, redaktor naczelny serwisu Energetyka24.

 

Jak zapewnia prezes Orlenu Daniel Obajtek, dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy klienci będą obsłużeni. – Jesteśmy bezpieczni, bo na przestrzeni ostatnich sześciu lat realizowaliśmy działania zmierzające do dywersyfikacji dostaw surowca – zaznaczył Obajtek, cytowany w popołudniowej informacji prasowej spółki.

 

FOT: Kolejka aut do stacji benzynowej przy ul. Kornela Makuszyńskiego
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *