11 lat więzienia dla zabójcy ze Wzgórz Krzesławickich

W sądzie apelacyjnym zapadł prawomocny wyrok w sprawie 24-letniego Dominika P. Sąd drugiej instancji podniósł karę z 9 do 11 lat.

Do zabójstwa doszło 19 sierpnia 2017 roku na Wzgórzach Krzesławickich. Według wyjaśnień Dominika P. tego dnia po pracy pił piwo z jednym kolegą, a potem z drugim. Towarzysze musieli jednak wrócić do swoich obowiązków. Kiedy 24-latek znalazł się w okolicy sklepu monopolowego zauważył w pobliskich krzakach Mariusza K., który był w intymnej sytuacji z kobietą.

 

– Zacząłem się z nich śmiać, kiedy to zauważyli zaczęli na mnie krzyczeć. Mariusz zawołał swoich kolegów, którzy stali pod sklepem. Na szczęście udało mi się uciec – mówił na początku procesu oskarżony.Dominik P. zapewniał, że wrócił wtedy do swojego mieszkania. Po chwili jednak stwierdził, że wyjdzie, żeby kupić kolejne piwo. Po drodze spotkał Mariusza K., kobietę, z którą ten wcześniej zażywał rozkoszy i ich znajomych.

 

Tym razem nie udało się 24-latkowi uniknąć konfrontacji z 33-letnim mężczyzną. Mariusz K. miał go wtedy wyzwać na tzw. solówkę.  – Chciałem z nim pogadać, wyjaśnić sytuację, ale on zaczął atakować mnie nożem. Przewróciliśmy się. Kiedy zorientowałem się, że mam krew na rękach uciekłem. Kiedy się odwróciłem Mariusz jeszcze stał – wyjaśniał Dominik P.

 

Sąd nie uwierzył wyjaśnieniom skazanego. Podczas wyjaśnień Dominik P. zapewniał iż Mariusz K. wyjął nóż z rękawa. Sąd ustali jednak, że poszkodowany podczas bójki miał na sobie koszulkę z krótkim rękawem.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *