Agresywny pasażer groził nożem motorniczej na pętli na Wzgórzach Krzesławickich

Do ataku miało dojść w piątek 4 stycznia przed godz. 16. Motornicza, po zakończonym kursie, poleciła mężczyźnie, aby opuścił pojazd. Na jej słowa nietrzeźwy podróżny zareagował agresją.

– Wyciągnął zza kurtki nóż i zaczął kierującej grozić pozbawieniem życia. Wtedy pokrzywdzona wybiegła z tramwaju i poinformowała o zdarzeniu dyżurnego krakowskiej policji – mówi Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

 

Funkcjonariusze podejmujący na miejscu interwencję po upewnieniu się, że kobieta nie wymaga opieki medycznej, weszli do wagonu, w którym przebywał napastnik. Na widok mundurowych mężczyzna wpadł w furię i zamachnął się nożem, próbując ugodzić jednego z nich. 43-letni sprawca natychmiast został obezwładniony i przewieziony do Komisariatu Policji VII w Krakowie. W trakcie zatrzymania nie przestał być agresywny, grożąc i znieważając funkcjonariuszy.
Następnego dnia zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Kraków-Nowa Huta, gdzie usłyszał zarzuty.
W sobotę (5 stycznia) na wniosek śledczych, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.  Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane