„Zajrzyj do Huty” we wrześniu!

Od piątku do niedzieli potrwa tegoroczna edycja projektu „Zajrzyj do Huty”. Trzy dni pełne warsztatów, wykładów, zajęć sportowych, spacerów i pokazów filmowych.

„Zajrzyj do Huty” to inicjatywa, która już od kilkunastu lat jest stałym punktem w kalendarzu kulturalnych i imprez nowohuckich. Odbywa się co roku we wrześniu i trwa trzy dni – od piątku do niedzieli.

 

Organizatorem akcji jest Muzeum Nowej Huty, które zaprasza do współpracy liczne instytucje działające na terenie tej dzielnicy (obecnie obejmującej pięć obecnych dzielnic Krakowa) oraz jej mieszkańców, chcących opowiedzieć o swojej małej ojczyźnie. W ostatnich latach w projekt angażują się także lokalni przedsiębiorcy i aktywiści.

 

Program imprezy obejmuje różnorodne wydarzenia i atrakcje dla odbiorców w każdym wieku – od dzieci po seniorów. Spacery, wycieczki autokarowe, gry terenowe, warsztaty dla dzieci i rodzin, zajęcia sportowe, zabawy podwórkowe, pokazy filmowe, wykłady dotyczące Nowej Huty wygłaszane przez specjalistów z różnych dziedzin – to tylko niektóre z propozycji przygotowanych dla osób, które zdecydują się odwiedzić Nową Hutę.Projekt „Zajrzyj do Huty” ma na celu nie tylko promowanie dziedzictwa i potencjału kulturalnego dzielnicy, ale też rozwijanie współpracy w sektorze lokalnych instytucji kultury i innych nowohuckich inicjatyw. Jest też okazją do poznania mieszkańców dzielnicy, zarówno tych rozpoznawalnych, np. artystów, jak i często anonimowych aktywistów, realizujących na terenie dzielnicy swoje projekty.

 

 

Inauguracja tegorocznej edycji odbędzie się w piątek, 16 września o godz. 17.00 panelem dyskusyjnym „Nowa Huta 2040” w Muzeum Nowej Huty (os. Centrum E 1) oraz na facebookowym profilu Muzeum. Jaką Nową Hutę zobaczy urodzone teraz dziecko, kiedy osiągnie dorosłość? Odpowiedzi na to pytanie poszukają: Jacek Salwiński, Piotr Wierzchosławski, Jakub Szymański, Piotr Szymański, dr Miłosz Zieliński, dr hab. Magdalena Banaszkiewicz i dr Jarosław Klaś.

 

 

Szczegółowy program jest dostępny TUTAJ.  Zapisy na poszczególne zdarzenia ruszyły 7 września.Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *