Wraca plenerowa gala operetkowa

Muzyka Kálmána, Straussa, Lehára, Moniuszki czy Bizeta, wspaniali artyści, unikatowa widownia oznaczają tylko jedno: po przerwie powraca Gala Operetkowa w Nowej Hucie – tym razem na plenerowej scenie NCK. Już 17 września, o godz. 19.00 popularne arie i melodie z oper i operetek w wykonaniu Orkiestry Opery Krakowskiej oraz solistów ponownie zabrzmią dla mieszkańców.

– Wieloletnia tradycja spotkań z operą i operetką zostaje podtrzymana. To wyjątkowy moment dla mieszkańców Nowej Huty, którzy razem niezależnie od wieku będą mogli ponownie spotkać się przy muzyce. Cieszę się, że po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wracamy z najpiękniejszymi utworami operowymi i operetkowymi tam, gdzie wszystko się zaczęło. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Nowej Huty do spędzenia tego czasu razem z nami. Zaprośmy sąsiadów i rodzinę do wspólnego świętowania – zachęca prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

 

Dzięki autorom porywających melodii, takim jak: Johann Strauss, Emmerich Kálmán czy Franz Lehár, przeniesiemy się do czasów, w których na ulicach Wiednia czy Paryża eleganckie walce przeplatały się ze skocznymi polkami oraz ognistymi czardaszami. Taka podróż to nie tylko wspaniała rozrywka, ale także spotkanie z żywą historią, w którą zabiorą nas znakomici soliści: Paula Maciołek, Monika Korybalska, Jarosław Bielecki i Adam Szerszeń w towarzystwie Orkiestry Opery Krakowskiej pod batutą Tomasza Tokarczyka.Na scenie plenerowej NCK zabrzmi aż 18 przebojów polskich i zagranicznych twórców: melodie z „Carmen” Bizeta (uwertura, „Habanera” i słynna aria Torreadora „Votre toast”), „Strasznego dworu” Moniuszki („Mazur”, „Dumka Jadwigi” oraz „Kto z mych dziewek”), polka „Éljen a Magyar!” Straussa, a także kompozycje mistrzów operetki: „Wolgalied” z „Carewicza” i „Kto me usta całuje” z „Giuditty” Lehára oraz aria Boniego „Dosyć, basta” i „Jak bal, to bal” z „Księżniczki czardasza”, „Gdzie mieszka miłość” i „Ach, jedź do Varaždin” z „Hrabiny Maricy” Kálmána. Nie zabraknie takich hitów, jak: „Quel guardo il cavaliere” z „Don Pasquale” oraz „Una furtiva lagrima” z „Napoju miłosnego” Donizettiego, „Walc Caton” z „Casanovy” Różyckiego, „Pardon, madame! z „Wiktorii i jej huzara” Abrahama czy „Kujawiak” Wieniawskiego.

 

Koncert jest bezpłatny. Na teren wydarzenia można wejść od godziny 18.00. Koło sceny będzie znajdowała się strefa dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach inwalidzkich. Organizatorami wydarzenia są: Miasto Kraków i KBF we współpracy z Operą Krakowską oraz Nowohuckim Centrum Kultury.

 

inf. Miasto Kraków 

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *