Szpital Rydgiera organizuje spotkania dla osób z przewlekłym bólem lub ich opiekunów

Szpital Rydygiera organizuje majowe akcje profilaktyczne, poświęcone tematyce bólu i nowoczesnym metodom jego terapii. Każdy z nas może być narażony na różne rodzaje bólu, dlatego warto skorzystać z okazji i dowiedzieć się, jak skutecznie go zwalczać.

8, 12 i 29 maja  Szpitala Rydygiera zaprasza na spotkania edukacyjne dotyczące metod leczenia bólu oraz postępowania pielęgnacyjnego przy odleżynach i ranach przewlekłych. Wykłady i prezentacje są bezpłatne i otwarte, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje wcześniejsza telefoniczna rejestracja (tel. 12 646 86 49)
 

8 i 29 maja o godz. 12:00 w Auli Szpitala Rydygiera, Pracownicy Szpitalnej Poradni Leczenia Bólu na specjalnie organizowanych spotkaniach przekażą wszystko, co powinniśmy o bólu wiedzieć; wykłady dotyczyć będą takich zagadnień jak: rozróżnianie rodzajów bólu, umiejętność „czytania” informacji bólowych, wysyłanych przez nasz organizm, metod leczenia bólu przewlekłego, terapii farmakologicznych i niefarmakologicznych (stymulacji nerwowych – akupunktura, elektrostymulacje, termolezja, marihuana lecznicza).

 

W takcie spotkań omówione zostaną najczęściej stosowane leki przeciwbólowe przeznaczone do samodzielnej terapii oraz reakcje niepożądane, przeciwwskazania i leki wzajemnie się wykluczające.

 

12 maja w godzinach: 10:00-12:00 oraz 12:00-14:00 Pracownicy Małopolskiego Centrum Oparzeniowo – Plastycznego prezentować będą metody postępowania pielęgnacyjnego w opiece nad chorymi z odleżynami i ranami przewlekłymi. Pokazy odbędą się w sali wykładowej Małopolskiego Centrum Oparzeniowo – Plastycznego (nowy budynek Szpitala Rydygiera).

 

Rejestracja uczestnictw prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 pod numerem telefonu 12 646 86 49
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *