Sklep z planszówkami otwarty. „Huta Gier” to miejsce prowadzone przez nowohuckich miłośników gier

Miłośnicy gier planszowych ucieszą się z faktu otwarcia stacjonarnego sklepu z grami planszowymi. Oprócz gier klient znajdzie tam modele do składania, puzzle czy komiksy. Sklep mieści się przy ul. Kocmyrzowskiej w pawilonach na przeciwko Placu Bieńczyckiego.

Zdj. Huta Gier

 

Niegdyś bardzo popularne „planszówki”, które później zostały wyparte przez gry komputerowe, znów wracają do łask. W sytuacji pandemii wzrost zainteresowania tego typu grami jest sposobem spędzania wolnego czasu bez wychodzenia z domu.

Oprócz świetnej zabawy gry planszowe są okazją do budowania więzi, wzajemnej komunikacji i lepszego poznawania siebie nawzajem.
 

Skąd wziął się pomysł na otwarcie sklepu z grami planszowymi w Nowej Hucie?

 

– Oboje z mężem bardzo lubimy gdy planszowe. Nawet dzieci, choć są fanami gier komputerowych przyznają, ze planszówki są świetną alternatywą. Do tej pory jeździliśmy gdzieś na drugi koniec miasta by wybrać jakaś grę dlatego wpadliśmy na pomysł otworzenia takiego sklepu w Nowej Hucie, gdzie mieszkamy i skąd pochodzimy. – mówi właścicielka sklepu Beata Myszka.

 

Dla tych z nas, którzy z gier planszowych kojarzą jedynie klasyki sprzed lat, takie jak Chińczyk, Scrabble czy Monopoly, nowoczesne gry będą dużym i na pewno pozytywnym zaskoczeniem. Na półkach znajdziemy gry przygodowe, strategiczne, zręcznościowe, ekonomiczne, czy choćby takie, które wymagają odrobinę ruchu. Szeroki asortyment sklepu oraz miła i fachowa obsługa pomoże dopasować planszówkę do wieku graczy i zainteresowań.

 
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *