Ruszyły prace budowy Młodzieżowego Ośrodka w Łuczanowicach

Ruszyły prace nad realizacją Młodzieżowego Ośrodka w Łuczanowicach.Umowa została podpisana przez Zarząd Inwestycji Miejskich, a budowa tego nowoczesnego obiektu sportowo-rekreacyjnego ma kosztować 3 574 400,00 zł brutto. Projekt zakłada stworzenie nowej przestrzeni, która będzie sprzyjać aktywności młodzieży i mieszkańców tego obszaru.

Nowa era dla sportu i rekreacji w Łuczanowicach już się rozpoczęła, a to za sprawą projektu Młodzieżowego Ośrodka, którego budowa jest obecnie w trakcie realizacji. Umowę na ten ambitny projekt podpisał Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie, a wykonawcą jest firma SOLSTAR HOMES Sp. z o.o. Wartość inwestycji wynosi 3 574 400,00 zł brutto. Ośrodek będzie zlokalizowany przy ul. Mycielskiego, tuż obok istniejącego boiska, co stworzy idealne warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych i rekreacyjnych aktywności.

 
 

Głównym celem projektu jest stworzenie nowoczesnego pawilonu sportowo-rekreacyjnego, wykonanego w technologii modułowej. Ośrodek będzie mógł jednocześnie pomieścić do 50 osób, a jego powierzchnia wyniesie około 200 metrów kwadratowych. W skład obiektu wchodzić będą dwie sale. Pierwsza, większa sala o powierzchni około 80 metrów kwadratowych, będzie wyposażona w system ścianek mobilnych, co umożliwi różnorodne konfiguracje przestrzeni. To miejsce, gdzie organizowane będą różnego rodzaju zajęcia sportowe i kulturalne. Druga, mniejsza sala o powierzchni 20 metrów kwadratowych, będzie przeznaczona m.in. na gry zespołowe, takie jak ping-pong. Duża sala zostanie wyposażona w nowoczesne udogodnienia, w tym system wystawienniczy, instalację audio-wideo, rzutnik i ekran. W obiekcie znajdą się także szatnie, sanitariaty, magazyn na sprzęt sportowy, kuchnia, biuro oraz toaleta ogólnodostępna.

 

Projekt uwzględnia również zagospodarowanie terenu wokół ośrodka. Powstaną dojścia, dojazdy, oraz miejsca parkingowe dla około 15 samochodów osobowych. Nie zabraknie również stojaków dla rowerów, co sprzyja aktywnemu trybowi życia i przyjazności dla środowiska. Warto podkreślić, że Młodzieżowy Ośrodek zostanie wyposażony w instalację OZE (Odnawialne Źródła Energii), co pozwoli na obniżenie kosztów eksploatacji budynku oraz zastosowanie tzw. „zielonego dachu,” co wpisuje się w dążenie do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

 

Całość projektu zakłada, że prace zostaną zakończone w 2024 roku, otwierając tym samym nową przestrzeń dla aktywności i rozwoju mieszkańców Łuczanowic oraz okolicznych wiosek. Młodzieżowy Ośrodek stanie się miejscem nie tylko sportu, ale także spotkań i edukacji, promując zdrowy i aktywny styl życia.

 

Fot. ZIM
 

Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane