Ruszył nabór ofert na budowę Młodzieżowego Ośrodka rekreacyjno-sportowego w Łuczanowicach

Ruszył nabór ofert na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych Młodzieżowego Ośrodka w Łuczanowicach. Budynek ma poszerzyć ofertę rekreacyjno-sportową w Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie i stać się kolejnym dzielnicowym miejscem spotkań dla mieszkańców. Zgłoszenia można składać do 11 maja.

W Łuczanowicach (Dzielnica XVII Wzgórza Krzesławickie) działa już lokalny klub kultury i jest boisko. W ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy miasto chce przekazać mieszkańcom nowy pawilon, dzięki któremu oferta sportowa i rekreacyjna znacząco się wzbogaci.
 

Za nową, dzielnicową inwestycję odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie, który niedawno ogłosił przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie pozwoleń administracyjnych i budowę Młodzieżowego Ośrodka w Łuczanowicach.

 

Budynek powstanie przy ul. Mycielskiego, bezpośrednio przy istniejącym tam boisku. Zgodnie z przygotowaną wcześniej koncepcją, będzie to parterowy pawilon sportowo-rekreacyjny, wykonany w technologii modułowej. Z ośrodka będzie mogło jednocześnie korzystać do 50 osób, a sam pawilon będzie miał ok. 200 m kw.

 

Przewidziano tam m.in. dwie sale: większą ok. 80 m kw., z możliwością podziału systemową, ścianką mobilną i mniejszą ok. 20 m kw. gdzie mógłby się znaleźć stół do ping-ponga. Duża sala będzie wyposażona w system wystawienniczy, instalację audio-video, rzutnik i ekran. W pawilonie będzie też szatnia i sanitariaty, magazyn na sprzęt sportowy, zaplecze kuchenne, biuro i toaletę ogólnodostępną.

 

W ramach zadania realizowane będzie również zagospodarowanie terenu, w tym budowa dojść, dojazdów i miejsc postojowych dla ok. 15 samochodów osobowych i montaż stojaków dla rowerów. Powstanie niezbędna infrastruktura techniczna: sieci, przyłącza oraz instalacje zewnętrzne umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie budynku w tym instalacji OZE, która pozwoli na obniżenie bieżących kosztów utrzymania i funkcjonowania. Co ważne, pawilon będzie energooszczędny, a dodatkowo zastosowany będzie tzw. zielony dach. Zgodnie z planem, realizacja zadania ma się zakończyć w 2024 r.

 

zdj/inf Miasto Kraków
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *