Po 17 latach czas na zmiany w Centrum Handlowym Czyżyny

Zmiana nazwy, odświeżony logotyp, więcej wydarzeń rozrywkowo-kulturalnych - m.inn. takie zmiany czekają Centrum Handlowe w Czyżynach.

Kiedy w 2002 roku otwierano Centrum Handlowe Czyżyny był to największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w tej części Krakowa. Dziś, po 17 latach na rynku, jedno z pierwszych krakowskich centrów przechodzi zmiany. Ich efekty są już widoczne.

 

W Czyżynach trwają obecnie zakrojone na szeroką skalę prace modernizacyjne. Prowadzone są one etapami przez ostatnie dwa lata i obejmują m.in. pasaże handlowe, otoczenie centrum handlowego, a także ofertę. Ta ostatnia staje się coraz bardziej modowa mówi Elwira Pyrkowska, Asset Manager z firmy Newbridge Poland, do której od niecałych 2 lat należy centrum.

 

I faktycznie, oferta Czyżyn zmienia się i unowocześnia na wzór podobnych obiektów chociażby w Wielkiej Brytanii. Przede wszystkim przybywa tam znanych marek, głównie odzieżowych. Ostatni rok przyniósł otwarcie salonów m.in. Orsay, Pierre Cardin, Diverse, Queen, a niedawno także Big Star.

 

Również sklepy, które obecne są w centrum od lat, przedłużają umowy z właścicielem, zostając na kolejne lata. Swoje salony nadal w Czyżynach będą mieć m.in. Douglas, Quiosque, Virgin Mobile, Świat Książki, Kodak i Pawo. Ta ostatnia marka dodatkowo powiększyła ostatnio swój sklep, poszerzając tym samym także ofertę. Efekt? W centrum handlowym można już znaleźć aż 17 sklepów z ubraniami, butami i dodatkami.

 

Ostatnie zmiany podobają się nowohucianom. Ponad 97 proc. klientów centrum handlowego deklaruje, że robi tutaj zakupy w sklepach odzieżowych. Odświeżającą się ofertę pozytywnie ocenia natomiast 71 proc. – wynika z badań zrealizowanych na początku czerwca przez Newbridge Poland. Sklepy z ubraniami, zaraz po sklepach spożywczych i wyposażenia wnętrz, należą dziś do najchętniej odwiedzanych.Ale nie tylko oferta modowa jest rozwijana w Czyżynach. Przybywa także innych sklepów. Koniec 2018 roku przyniósł otwarcie m.in. bardzo lubianego sklepu – Flying Tiger Copenhagen.  Z kolei jeszcze w czerwcu w ofercie Czyżyn ma zadebiutować home&you. Zyska także oferta gastronomiczna. Na przełomie czerwca i lipca swoją kawiarnię otworzy tutaj Nakielny, a Awiteks zainwestuje w nowe oblicze swojego punktu.

 

Zmiany w ofercie nie są jedynymi, które zachodzą w centrum. Od jego przejęcia przez nowego właściciela stale prowadzone są tutaj także modernizacje. W ich efekcie Czyżyny mogą pochwalić się nowoczesną strefą gastronomiczną z miejscem do zabaw dla dzieci oraz kuchenką mikrofalową do podgrzewana mleka dla niemowląt. Ponadto posadzka na całym pasażu została wymieniona, a centrum handlowe wewnątrz zostało odmalowane. Dodatkowo na pasażu stanęły strefy relaksu, gdzie można odpocząć czy naładować urządzenie mobilne. W lutym tego roku w obiekcie pojawił się też wewnętrzny plac zabaw dla dzieci.

 

Z kolei koniec maja przyniósł otwarcie pierwszej zewnętrznej strefy relaksu, w której można znaleźć przypominające plażowe kosze siedziska chroniące przed słońcem oraz drewniane leżaki. Oprócz tego w czerwcu wokół centrum handlowego pojawiło się aż 60 donic z roślinnością.  Jednocześnie trwają także prace nad zewnętrznym placem zabaw. Ten ma szansę pojawić się jeszcze w tym roku.

 

Ukoronowaniem zmian ma być odświeżony logotyp oraz zmiana nazwy centrum. Klienci mogą spodziewać się także większej liczby wydarzeń. W tym roku Czyżyny przygotowały rekordową liczbę imprez. Sporo z nich zorganizowano z myślą o dzieciach i całych rodzinach, nie zabrakło także wydarzeń, które łączą zabawę z edukacją, a także akcji, w których rolę główną gra Nowa Huta i Czyżyny.

 

Przykład? Na Walentynki w Czyżynach można było zdobyć unikalny plakat „Zakochaj się w Nowej Hucie” stworzony przez artystkę Katarzynę Bogucką, z kolei wiosną do centrum zawitała Anna Nowak – Ibisz ze swoją „Gadżetomanią”, a także robot z Politechniki Krakowskiej.

 

Czyżyny gościły także zlot krakowskich food trucków. Dzień dziecka upłynął tutaj natomiast pod znakiem LEGO i wielkiego budowania. W centrum regularnie organizowane są także bezpłatne warsztaty „zrób to sam”, w których bardzo chętnie uczestniczą rodziny z dziećmi.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *