Płyty betonowe z przebudowywanej Alei Róż nie będą zmarnowane

Prace na Alei Róż ruszyły na dobre. Mieszkańcy, którzy bacznie śledzą inwestycje zarzucali włodarzom miasta brak gospodarności. ZZM informuje, że zaplanowane w ramach B.O. prace poprzedzone zostały działaniami, których celem było maksymalne zagospodarowanie znajdującej się na placu infrastruktury.

W ostatnim czasie z terenu placu przesadzona została zieleń. Zarząd Zieleni Miejskiej powiadomił, że rosnące tam róże, cisy czy szałwia zyskały nowe lokalizacje. Część z nich zasiliła Ogrody Krakowian, róże ozdobiły także teren pobliskiej szkoły. Ustalane są również nowe lokalizacje dla znajdujących się na placu donic oraz siedzisk.To na co większość mieszkańców zwróciła uwagę, to płyty, które zdaniem nowohucian mogłyby jeszcze mieszkańcom posłużyć. Miasto także i w tej kwestii zapowiedziało, że część zerwanych z placu płyt oraz piaskowe postumenty znajdą nowe lokalizacje.

 

Niestety spora ilość materiału pozyskanego z istniejących nawierzchni nie nadaje się do ponownego użycia. Przeprowadzona w styczniu 2022 opinia geotechniczna potwierdziła, że płyty wklejone są na beton, przez co niemożliwe (lub trudne i kosztowne) jest rozebranie nawierzchni bez uszkodzenia płyt. – Podjęliśmy wszelkie starania, aby zerwane płyty zmagazynować i wykorzystać do remontów cząstkowych na pobliskich ciągach pieszych lub we własnym zakresie do celów niebudowlanych takich jak np. wykorzystanie w ogrodach społecznych. – informują urzędnicy.Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *