Nielegalny handlarz chemią gospodarczą ukarany mandatami

Często pojawiające się plakaty na ulicach Nowej Huty, których nikt później nie sprząta skłoniły strażników SM do interwencji. Handlowiec okazał się na tyle uparty, że jeden mandat nie był w stanie go zniechęcić.

 

Na facebookowym profilu straży miejskiej pojawił się wpis:

 

O tym, że co jakiś czas na nowohuckich słupach pojawiają się nielegalne kartonowe plansze reklamujące obwoźną sprzedaż art. gospodarczych, których nikt później nie ma ochoty sprzątać, wiemy od pewnego czasu. Dlatego widząc nowe ogłoszenia zdecydowaliśmy się wpisać do czwartkowego grafiku kontrole tych miejsc. Poranek rozpoczęliśmy od pierwszego z nich, wskazanego na plakacie, czyli os. Teatralnego 35. Tam, przed kościołem zastaliśmy mężczyznę handlującego towarem z bagażnika auta. Ponieważ odbywało się to na terenie objętym uchwałą o Parku Kulturowym Nowa Huta, przypomnieliśmy mu o obowiązujących w tym zakresie regulacjach i ukaraliśmy go 2 mandatami karnymi na łączną kwotę 700 zł.
Byliśmy przekonani, że na tym temat zamkniemy, ale jednak nie… Podjechaliśmy bowiem kontrolnie na Bulwarową, gdzie miał znajdować się kolejny punkt sprzedaży i ku naszemu zdziwieniu ponownie spotkaliśmy tego samego mężczyznę nielegalnie handlującego chemią gospodarczą. Nałożyliśmy więc na niego kolejny, tym razem 100 zł mandat i wyjaśniliśmy raz jeszcze, że łamie prawo.
Na jak długo to pomoże, tego nie wiemy, ale mężczyzna zaniechał tego dnia dalszego handlu, a zaoszczędzony czas poświęcił na… ściąganie ogłoszeń.

 

Inf.zdj Straż Miejska Miasta KrakowaPolecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *