Miasto zaoferowało pomoc dla sklepu „Jubilatka”

Miasto Kraków rozważa środki wspierające lokalnych przedsiębiorców, skupiając się na pomocy dla sklepu "Jubilatka", prowadzonego przez panią Barbarę. W obliczu trudności finansowych, miasto i Zarząd Budynków Komunalnych (ZBK) proponują różne rozwiązania, mające na celu zapobiegnięcie zamknięciu sklepu.

W ostatnich dniach przedstawiciele ZBK spotkali się z panią Barbarą, właścicielką sklepu „Jubilatka”, zlokalizowanego na nowohuckim osiedlu. Spotkanie to było odpowiedzią na narastające trudności finansowe, z jakimi boryka się właścicielka sklepu z zabawkami i artykułami papierniczymi.

 


Podczas rozmów przedyskutowano różne opcje, które mogą umożliwić pani Barbarze kontynuację prowadzenia działalności gospodarczej. Wśród proponowanych rozwiązań znalazło się podnajęcie części powierzchni sklepu innemu przedsiębiorcy lub ewentualne przeniesienie działalności do innego miejsca. Opcje te miałyby na celu obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem dużej powierzchni sklepu, która wynosi 300 m2 na parterze oraz dodatkowe 117,45 m2 w piwnicy.

 

Urzędnicy, zwracając uwagę na równość traktowania wszystkich najemców lokali użytkowych, podkreślają, że wszelkie działania pomocowe muszą być zgodne z obowiązującymi zasadami konkurencji i prawa. Pani Barbara, która wynajęła lokal od miasta w 2011 roku, boryka się z wysokimi kosztami wynajmu. Czynsz został ustalony w wyniku konkurencyjnej licytacji, a stawka wynosi 45 zł za metr kwadratowy. Warto podkreślić, że miasto w okresie pandemii COVID-19 przyznawało obniżki czynszu, które łącznie wyniosły blisko 60 tys. złotych.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane