Jest już projekt przebudowy ul. Kocmyrzowskiej

Plan dotyczy rozbudowy ul. Kocmyrzowskiej na odcinku od styku z drogą ekspresową S7 w rej. skrzyżowania z ul. Darwina i Poległych w Krzesławicach do ul. Bukszpanowej. Na tym etapie każdy z mieszkańców może mieć wgląd i zgłosić swoje uwagi do projektu.

Pętla Wzgórza Krzesławickie – projekt

Projekt zakłada m.in. rozbudowę drogi do dwóch pasów, budowę pętli autobusowej z zadaszonym terminalem, utworzenie drogi dla rowerów, nowych chodników i oświetlenia, przebudowę torowiska i budowę nowych przystanków.

 

 Inwestycja będzie realizowana przez wykonawcę budowy drogi S7 a jej realizacja ma być zakończona za 2 lata.

 
Cały projekt można zobaczyć TUTAJ

Polecane Video

Komentarze

Żałosne 13.01.22, 7:23:05

Media Krakowa jesień 2017:"Wkrótce rusza przebudowa Kocmyrzowskiej". Media Krakowa początek 2022 "Jest gotowy PROJEKT Kocmyrzowskiej". Dość tych kłamstw! Przenieście sobie granicę Krakowa do tej Bukszpanowej, bo z tego co było podane ostatnio w innych krakowskich mediach wynika, że ścieżki rowerowe kończą się już obok pętli tramwajowej Wzgórza Krzesławickie, jakby tam był koniec terenu miasta, a nie dopiero na ul Morcinka. Urzędnicy niech raczą w końcu zapoznać się z mapami Krakowa, bo od dawna nie wiedzą, gdzie są jego granice. Autobus nocny też nie wiadomo dlaczego kończy trasę już obok pętli Wzgórza Krzesławickie i zawraca na miasto po ul Architektów, gdy powinien jechać ulicą Kocmyrzowską aż do ulicy Morcinka i tam ulicą Morcinka dopiero wracać na Kraków. Tak samo to tam winien dojeżdżać tramwaj i w rejonie skrzyżowania Kocmyrzowskiej z ul Morcinka, na tych wielkich polach, być przeniesiona nowa pętla tramwajowa oraz tam winien być park and ride. Jest tam cały czas dużo miejsca na to. Szkoda zgłaszać jakiekolwiek poprawki, bo oni i tak zrobią wszystko wg swojego widzimisię. Ale z tym brakiem linii nocnej dla całego osiedla Grębałów to ktoś powinien zrobić w końcu porządek. Dostępu do autobusów nocnych nie ma też całe osiedle Lubocza, a także os Wadów. To są trzy duże osiedla leżące na terenie Krakowa!!! Ludzie z kombinatu nie mają czym wrócić do domu ze zmiany do nocy!!! Skandal i chamstwo.

Kolejny rok brak komunikacji miejskiej nocnej 13.01.22, 7:28:17

Dlaczego nie ma autobusów linii nocnej i to od tylu lat również po ul Darwina przy os Grębałów , po ul Lubockiej przez os Lubocza, po ul Glinik przez os Wadów? Gdzie my żyjemy?! W kraju lll Świata, że nie ma tutaj kolejny rok żadnej miejskiej komunikacji nocnej??

Doprawdy niezwykłe... 13.01.22, 7:30:44

Październik/Listopad 2017 media Krakowa trąbią : WKRÓTCE rusza przebudowa Kocmyrzowskiej. Styczeń 2022 media Krakowa :rusza PROJEKT Kocmyrzowskiej. Gdzie leży prawda???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane