Dawny Młyn Lelitów zamieni się w nowoczesne mieszkania

Zabytkowy teren zakładów młynarskich w Bieńczycach ma odrodzić się na nowo. Wszystko za sprawą inwestycji realizowanej przy ul. Kocmyrzowskiej przez Money Square Investment. Nowoczesne apartamenty mają być połączeniem historii z nowoczesnością. Planowane zakończenie przebudowy to koniec 2024 roku.

Faktoria Młyn powstaje w Bieńczycach na terenie zabytkowego Młyna Lelitów z początku XIX wieku. Zakład młynarski funkcjonował tam do lat 90 XX wieku.  Od tego czasu jego stan się pogarszał; opuszczone budynki niszczały, a pożar w 2010 roku uszkodził konstrukcje dachu. Obecnie na terenie znajdują się ruiny dużego młyna wodnego wraz z zabudową gospodarczą.Dawny Młyn Lelitów zostanie zrewitalizowany i otrzyma nową nazwę Faktoria Młyn. Generalny remont budynków, prowadzony będzie z poszanowaniem dla zachowania wartości historycznych i kulturowych. Rekonstrukcja układu urbanistycznego, zostanie przeprowadzona na podstawie danych archiwalnych.

 

Deweloper planuje na tym terenie 71 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni ponad 4800 m2 oraz odtworzenie kubatury budynków gospodarczych z przeznaczeniem na pokoje biurowe, centrum fitness, kawiarnię, restaurację i piekarnię.

 

Inwestycja dotyczy zabytkowej nieruchomości wraz z działką o łącznej powierzchni 89,51 arów. . Przy renowacji wykorzystane będą tradycyjne materiały, które były stosowane pierwotnie, jak cegła klinkierowa. W ramach projektu rewitalizacji, współpracujemy z czołowymi architektami, a nowoczesny design będzie harmonijnie współgrać z symboliką tego miejsca, eksponując charakterystyczne elementy architektoniczne, jak zabytkowy komin, czy koło wodne.

 

Zdj. Faktoria Młyn – MoneySquarePolecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *