Budowa połączenia drogowego ul. Nowohuckiej z Galicyjską

Trwa budowa nowego układu drogowego, który połączy ul. Nowohucką z ul. Galicyjską. Od środy, 23 listopada, w związku z kolejnym etapem robót, zostaną wprowadzone zmiany na ul. Ciepłowniczej i Nowohuckiej. Za prace odpowiada deweloper w ramach inwestycji niedrogowej.

Od 23 listopada będą kontynuowane prace na fragmencie ul. Ciepłowniczej (od ul. Skręconej do Nowohuckiej) oraz Nowohuckiej – przebudowa elementów pasa drogowego, sieci podziemnych i budowa chodnika.
W związku z robotami zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu:

   • na ul. Ciepłowniczej utrzymany ruch dwukierunkowy
  • brak możliwości wjazdu w ul. Skręconą (dojazd do posesji zostanie zachowany)
  • przejście dla pieszych wyznaczone po drugiej stronie jezdni
  • na ul. Nowohuckiej w nowej lokalizacji tymczasowy przystanek autobusowy.

 

 

Taka organizacja ruchu potrwa do 12 grudnia.

 

W ramach inwestycji niedrogowej, deweloper wybuduje nowy układ drogowy – będzie on składał się z trzech rond oraz skrzyżowań o wyniesionych powierzchniach. Pojawią się nowe chodniki, przejścia dla pieszych z dedykowanym oświetleniem oraz fragment drogi dla rowerów.

 

Nowa inwestycja wpłynie na poprawę przepustowości skrzyżowania Nowohucka – Ciepłownicza (pas do skrętu w prawo w ul. Ciepłowniczą oraz rozbudowa wlotu ul. Ciepłowniczej do trzech pasów ruchu). Zostanie wybudowany brakujący odcinek drogi dla rowerów (od mostu Nowohuckiego wraz z przejazdem przez wjazd do centrum handlowego oraz na drugą stronę tej ulicy i powiązaniem z okolicznym układem dróg rowerowych tym obecnym i planowanym). Ulica Centralna zyska połączenie z ulicą Ciepłowniczą, co umożliwi dojazd do tego obszaru z różnych stron.

 

Roboty potrwają do końca maja 2023 r.

 

Zdj. inf:ZDMKPolecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *