ZZM grozi sądem za parkowanie na zieleńcach

Zarząd Zieleni Miejskiej apeluje o reagowanie i zwracanie uwagi osobom, które parkują na miejscach do tego nie przeznaczonych. Urzędnicy ostrzegają - jeżeli prośby nie wystarczą sprawy będą kierowane do sądu.

Na nowohuckich osiedlach i nie tylko notorycznie mieszkańcy parkują swoje samochody na terenie, który mógłby być zadbanym trawnikiem. Stawianie słupków jest niewystarczające ponieważ, są one omijane lub nawet wyrywane.

 

„Apelujemy o reagowanie i zwracanie uwagi osobom, które parkują na miejscach do tego nie przeznaczonych. Jeżeli prośby nie wystarczą będziemy rozważać wystąpienie na drogę sądową z powództwa cywilnego” – czytamy w komunikacie ZZM. 

 

Samochody, które rozjeżdżają tereny zielone, przenoszą ziemię na chodniki oraz na jezdnię, a to może stwarzać zagrożenie dla pieszych i narażać ich na uszczerbek na zdrowiu w wyniku upadku. Kara sądowa z pewnością będzie kilkukrotnie wyższa niż mandat wystawiony przez straż miejską. Stawianie słupków, wielokrotne wysiewanie trawy, która nie ma szansy urosnąć to realne koszty ponoszone przez wszystkich mieszkańców.
 
Fot. ZZM

Polecane Video

Komentarze

Iwona 12.02.19, 11:23:28

A kto z urzędu miasta zapewni nam możliwość parkowania w iliści zadawalającej 1,5 miejsca na ilość mieszkańców danego osiedla, w tzw osiedlach _sypialniach ?
Najpierw zapewnić parkingi a później pilnować porządku.!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *