Złodziej nie pogardził nawet płytami CD, pocztówkami czy taśmą klejącą

Sąd zastosował tymczasowy areszt wobec mężczyzny, który w lipcu i sierpniu br. na terenie Nowej Huty włamywał się i okradał samochody osobowe, pomieszczenia przedsiębiorstwa oraz sklep. Jego łupem padły m.in. elektronarzędzia, odzież i obuwie, kasa fiskalna oraz samochodowe foteliki dziecięce.

Złodziej miał „specyficzne preferencje” bowiem poza cennymi przedmiotami zabierał z pojazdów i pomieszczeń również m.in. płyty CD, pocztówki, spray do mycia szyb czy taśmę klejącą. 23 sierpnia br. 49-latek został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji VII w Krakowie. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Amator cudzej własności obiekty do kolejnych włamań wypatrywał jeżdżąc rowerem, natomiast metalowe nożyce służące do pokonywania krat, kłódek czy rozbijania szyb woził na plecach ukryte w…futerale po gitarze lub plecaku. Aby zmylić organy ścigania mężczyzna przed każdym wyjazdem na „łowy” zmieniał rowery oraz stroje, licząc, że w ten sposób policjanci go nie namierzą.

 

Mężczyzna w lipcu br. włamał się i ukradł z siedziby jednej z firm na terenie Nowej Huty m.in. elektronarzędzia, klucze, narzędzia mechaniczne, odzież i obuwie robocze. Spowodował tym straty w wysokości co najmniej 6 tys. złotych.Złodziej szczególnie aktywny był w sierpniu tego roku. Na początku miesiąca 49-latek włamał się do samochodu osobowego marki Peugeot, z którego ukradł elektronarzędzia warte ponad 5 tys. złotych. W połowie sierpnia br. złodziej znów dał o sobie znać. Poprzez rozbicie szyby w klapie bagażnika włamał się do samochodu osobowego marki Nissan zaparkowanego przy jednej z ulic na terenie Nowej Huty. Jego łupem padły wówczas m.in. koło zapasowe, walizka z narzędziami, dokumenty, fotelik dziecięcy. W tym przypadku straty jakie poniósł właściciel oszacowano na kwotę około 1 tys. złotych. Z kolejnego samochodu złodziej ukradł m.in. kosmetyki, odkurzacz samochodowy oraz… napis na szybę, spray do szyb i taśmę klejącą. Natomiast z samochodu osobowego marki Fiat zrabował ubrania, elektronarzędzia oraz dokumenty. Właściciele skradzionych rzeczy ponownie ponieśli kilkutysięczne straty.

 

49-latek w sierpniu br. włamał się również do jednego ze sklepów na terenie Nowej Huty. Z pomieszczeń, do których dostał się przez wyłamanie kraty, mężczyzna ukradł m.in. kasę fiskalną, terminal płatniczy, wagi i gotówkę. W wyniku przestępczej działalności 49-latka właściciele stracili co najmniej 7 tys. złotych.

 

23 sierpnia br. mężczyzna został zatrzymany przez kryminalnych, kiedy usiłował dokonać kolejnego włamania. 49-latek został przewieziony do Komisariatu Policji VII w Krakowie, gdzie został przesłuchany. Policjanci przeszukali także mieszkanie mężczyzny oraz użytkowane przez niego pomieszczenia zlokalizowane na terenie Nowej Huty. Znaleźli tam znaczną część skradzionych przedmiotów.

 

25 sierpnia br. sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mieszkaniec Nowej Huty odpowie karnie za kradzież z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat więzienia.

 

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci sprawdzają czy 49-latek nie stoi za innymi włamaniami i kradzieżami, do jakich w ostatnim czasie dochodziło na terenie Krakowa.
Polecane Video

Komentarze

Nie dodano jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najnowsze Wiadomości

Najczęściej czytane